На Іллінеччині з робочою поїздкою перебував заступник голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник

22 травня на Іллінеччині з робочою поїздкою перебували заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник та начальник Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков.

Заступник голови облдержадміністрації провів нараду за участі Іллінецького міського голови Володимира Ящука, першого заступника голови Іллінецької райдержадміністрації Володимира Любаревича, першого заступника голови Липовецької райдержадміністрації Ольги Дмитрової,  першого заступника Іллінецького міського голови Олега Дмитрика, першого заступника Липовецького міського голови Сергія Кропивницького, Дашівського селищного голови Володимира Тітаренка, представників Іллінецької та Липовецької райдержадміністрацій,  сільських голів Іллінецького району з питання організації збору й утилізації твердих побутових відходів та перспектив будівництва сміттєсортувальних комплексів регіонального рівня.

Як зазначив Василь Михайлович, з 1 січня 2018 року на законодавчому рівні буде заборонено складувати неперероблене сміття, адже на сьогоднішній день Україна входить в число країн з найбільш високими абсолютними обсягами утворення та накопичення відходів. Головна проблема полягає навіть не в тому, що українці багато смітять, забруднюючи навколишнє середовище, а в тому, що в нашій державі дуже недосконала система поводження з відходами.  У розвинутих країнах світу давно працює система роздільного збирання та переробки відходів, коли сортують не лише скляну й пластикову тару, як це роблять в Україні, а й папір, поліетилен тощо. Таким чином вони отримують цінну сировину, яка придатна до використання у різних сферах промисловості. Відходи, які неможливо переробити, спалюють, з побутового сміття отримують електро- та теплоенергію. Розвинені країни Європи вже давно навчилися заробляти гроші на смітті. У той час, коли в європейських країнах, в середньому, переробці підлягають 50 – 60% побутових відходів, в Україні ці показники не перевищують 4,5%.

Сьогодні на рівні держави розробляються законодавчі акти, спрямовані на створення інфраструктури з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів. У районах області така робота проводиться на дуже низькому рівні, тому й  вивчається питання, як поводяться з твердими побутовими відходами в громадах,  для того, щоб відпрацювати системне рішення про надання фінансової підтримки з Фонду охорони навколишнього природного середовища для будівництва сміттєсортувальних комплексів регіонального рівня. Планується на базі декількох громад відпрацювати алгоритм закритого циклу переробки сміття: збір, вивіз, сортування, переробка, утилізація, та надалі запроваджувати цей досвіду в усіх громадах області.  

Іллінецький міський голова Володимир Ящук розповів, що запровадження європейських підходів до збору та сортування сміття, вжиття заходів щодо поліпшення екологічної ситуації – є одним із пріоритетів у роботі міської ради. Протягом двох останніх років проводиться системна робота у цьому напрямку. Встановлено контейнери для збору твердих побутових відходів, контейнери для збору пластику та організовано централізований вивіз сміття, не лише в Іллінцях, а й в сільських населених пунктах, що увійшли до складу об’єднаної громади.  Для цього є відповідна спецтехніка. Крім того, в місті в тестовому режимі встановлено контейнери  для збору скла. Проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо підвищення екологічної свідомості.

На базі комунального підприємства “Добробут” зібраний пластик сортується, пресується у брикети  та продається, виручені кошти спрямовуються на озеленення міста.

Делегація міської ради побувала  в м. Золочів Львівської області, де вже декілька років працює такий сміттєсортувальний комплекс, для того, щоб вивчити досвід золочівських колег. Виготовлено проект, який на даний час проходить експертизу, визначено місце під будівництво, проводяться роботи щодо встановлення огорожі. Є багато сподівань, що проведена робота матиме логічне продовження й сміттєсортувальний комплекс  за фінансової підтримки обласної державної адміністрації буде збудований саме в Іллінцях. По завершенню будівництва об’єднана громада готова приймати сміття на переробку від сусідніх районів, адже комплекс матиме такі потужності.

Поінформували про стан справ з даного питання в Липовецькому районі та Дашівській селищній об’єднаній громаді Іллінецького району – перший заступник Липовецького голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, перший заступник Липовецького міського голови Сергій Кропивницький та Дашівський селищний голова Сергій Тітаренко.

Василь Михайлович зауважив, що на  засіданні екологічної комісії обласної державної адміністрації підтримано проект Іллінецької міської об’єднаної громади щодо будівництва сміттєсортувального комплексу. Однак необхідно зробити точні розрахунки, враховуючи логістику, аби сміттєсортувальний комплекс не лише ефективно працював, але й самоокуповувався.

Далі учасники наради побували безпосередньо на полігоні твердих побутових відходів, де заплановано будівництво сміттєсортувального комплексу, й більш детально обговорили питання реалізації цього проекту. Побували вони й в комунальному підприємстві «Добробут» Іллінецької міської ради, де сьогодні ведуться роботи з будівництва гаражів для автотранспорту та тракторної техніки, ангарів для посипкових матеріалів на зиму, завершуються роботи з будівництва теплиці, сортується та пресується  пластикова тара. Ознайомились з тим, як на очисних спорудах комунального підприємства «Іллінціводоканал» проходять роботи щодо очищення окислювача, мулових майданчиків та ставків, яке не проводились вже понад 30 років. Крім того, міським головою було презентовано проект реконструкції міських доріг, котрий буде реалізований протягом 2017 року, зокрема новозбудоване асфальтобетонне дорожнє покриття по вулиці Хлібна.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a reply