На Вінниччині зафіксовано 119 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію

Свій традиційний онлайн брифінг щодо ситуації з коронавірусом в області голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський розпочав з інформації Обласного Лабораторного центру.

Керівник регіону повідомив, що станом на 10:00 год. сьогодні, 10 квітня, на території області у 119 випадках виявлений коронавірус, в тому числі у 9 дітей — четверо дітей в м. Гайсин, троє — в м. Вінниця, по одній дитині в Чернівецькому та Вінницькому районі.

Лабораторно підтверджені випадки зареєстровані у м. Вінниця – 67, Гайсинському районі – 11, Вінницький район має 9 підтверджених осіб, Тростянецький район – 7, Ямпільський та Немирівський по 4, Хмільницький район – 3, Жмеринський, Крижопільський , Козятинський по 2 випадки захворювання, м. Ладижин, Чернівецький , Липовецький, Тиврівський, Погребищенський, Томашпільський, Калинівський та за добу додався Барський район – по 1 випадку.

Відтак, за останню добу в 17 осіб виявили коронавірус.

«Всього на даний час в лабораторіях протестовано вже 2037 зразків матеріалів. І це хороша тенденція, адже ми перевіряємо усіх хворих пацієнтів на пневмонії, і це дає нам можливість визначити точну кількість хворих на коронавірус. Ми обрали правильну стратегію, адже чим раніше і швидше ми виявлятимемо хворих, тим швидше відпрацюємо усіх контактних осіб, а, відтак, швидше розірвемо ланцюжок зараження», — зауважив Вдадислав Скальський.

Керівник регіону зазначив, що в осередках спалаху коронавірусної інфекції було обстежено 255 осіб з підозрою на захворювання.

«На даний час в лабораторіях обласного лабораторного Центру є в наявності діагностичних тест-систем для дослідження матеріалів методом полімеразно-ланцюгової реакції на 4800 осіб. Я наголошую, що ми постійно збільшуємо цю кількість, а також очікуємо чергові поставки засобів індивідуального захисту для медиків», — підкреслив посадовець.

Окрім того, голова ОДА повідомив хороші новини про маленького Павлика з м. Могилів-Подільський. За словами медиків, хлопчик вже почувається значно краще. Так, лікарі повідомляють, що він вже практично самостійно дихає, поступово відновлюється реакція нервової системи, а це вже значні покращення стану дитини.

«Семеро офіційно підтверджених пацієнтів, станом на зараз, одужали! Офіційне підтвердження відбувається лише після того, як ПЛР тестування двічі поспіль дає негативний результат», — наголосив Владислав Скальський.

В ході брифінгу очільник області також зазначив, що Вінницька центральна районна клінічна лікарня розпочала прийом пацієнтів із коронавірусною інфекцію. На сьогоднішній день госпіталізовано 6 пацієнтів з підтвердженим COVID – 19 та 1 пацієнт з підозрою.

Владислав Скальський повідомив, що в області на сьогодні функціонує 69 мобільних медичних бригад. За добу ними здійснено 110 виїздів, відібрано 158 зразків біологічного матеріалу для тестування.

Він також зазначив, що в регіоні 1864 особи перебувають на самоізоляції.

За останню добу не було зафіксовано жодного випадку порушення режиму самоізоляції, — констатував керівник регіону.

Leave a reply