«Нас єднає Тимош Падура» - ювілейна імпреза до 220-річчя від дня народження українсько-польського поета, композитора, торбаніста

«Нас єднає Тимош Падура» - ювілейна імпреза до 220-річчя від дня народження українсько-польського поета, композитора, торбаніста
Вчора, 22 грудня, наша громада приймала гостей з Вінниці, Козятина, Махнівки… Почесним гостем, який взяв участь у ювілейній імпрезі «Нас єднає Тимко Падура» з нагоди 220-річчя від дня народження «сина Польщі з українським серцем», став Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі.
 
Дамян Цярціньскі та Іллінецький міський голова Володимир Ящук поклали квіти до меморіальної дошки Тимку Падурі, встановленої на фасаді Іллінецької міської дитячої музичної школи, вклонились пам’яті цієї видатної людини.
 
Цього ж дня у фойє міського Будинку культури відбулось відкриття художньої виставки живописця-полоніста Юрія Совіцького з промовистою назвою «Симфонія барв». Живописні полотна пана Юрія неодноразово демонструвались і зайшли схвальний відгук у серцях любителів живопису Німеччини, Польщі, Вінниці, Києва, Канади та Америки. Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці, міський голова та гості, запрошені на ювілейний захід, із задоволенням оглянули виставку та ознайомились з роботами художника.
 
Також кожен, хто завітав на ювілейний захід, мав можливість не лише помилуватись, а й поласувати наїдками та смаколиками української та польської кухні, які люб’язно приготували представники католицької громади нашого міста на чолі з пані Ніною Кириленко та вправні господині, працівниці закладів культури з Красненького, Бабина, Володимирівки, Слобідки, Лисої Гори, Пархомівки.
Святкові фанфари покликали усіх до глядацької зали. Прозвучав Гімн Республіки Польща та Гімн України, які надали заходу урочистості.
 
Словами вдячності Україні, котра подарувала світові цю талановиту непересічну людину, розпочав свій виступ Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. Він висловив вдячність Іллінецькій громаді за збереження пам’яті про Тимка Падуру, популяризацію творчості українсько-польського поета, музиканта, фольклориста.
Привітав усіх іллінчан з прийдешніми святом Різдва Христового та Новим Роком, побажав міцного здоров’я, благополуччя, добробуту.
 
Цікаві факти про життєвий і творчий шлях Тимка Падури, слова подяки на адресу Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці, Іллінецького міського голови та усіх іллінчан прозвучали у виступах Махнівського сільського голови Павла Кузьмінського, громадської діячки, організаторки Міжнародного фестивалю «Гей, Соколи!» Ольги Маліновської, надзвичайно неспокійної, творчої особистості, історика, дослідника, автора двомовної книги «Стежками Тимка Падури» Миколи Купчика.
 
«Ми пишаємося тим, що саме на Іллінеччині народився і жив Тимко Падура – відомий польсько-український поет, композитор, який захоплювався українською культурою, присвятив своє життя вивченню і відтворенню українського фольклору, – сказав у своєму виступі міський голова Володимир Ящук.- Збереження пам’яті про життя і творчість нашого славетного земляка має особливо важливе значення, адже його творчість стала надбанням одразу декількох слов’янських народів, об’єднала українську та польську культури».
 
Творчі колективи міського Будинку культури, викладачі та вихованці Іллінецької дитячої музичної школи, дитячий зразковий хореографічний колектив «Фантазія», гості з Махнівки – ансамбль української пісні «Калина» (керівник Антоніна Петрушкевич) та вокаліст, лауреат всеукраїнських пісенних конкурсів Олександр Бонюк, подарували глядачам цікаву різножанрову тематичну концертну програму, в якій прозвучали пісні Тимка Падури, музичні композиції Фридерика Шопена, українські козацькі пісні та відома пісня «Гей, Соколи!», яка стала народним гімном Польщі.
 
Апофеозом святкового дійства стала різдвяна картинка «Іллінецьким краєм коляда гуляє» у виконанні хору «Вінок Поділля» ім.В.Іжевського.
 
Ведучим заходу, а також організатором та ідейним натхненником був заслужений працівник культури України Микола Романов.
Leave a reply