Наша громада стала більшою

18 березня 2017 року  офіційно набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад», який надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Таке право має суміжна сільська або селищна громада, яка у відповідності з перспективним планом формування територій обласних громад належить до цієї об’єднаної територіальної громади та за умови, якщо об’єднана громада є спроможною. Законодавчо було визначено й параметри відповідно до яких новостворена територіальна громада може вважатись спроможною. Така громад повинна бути створена навколо центру, визначеного Перспективним планом формування територій громад області, і в ній повинно проживати не менше половини мешканців від кількості, передбаченої Перспективним планом.

Після опублікування цього закону Іллінецька міська об’єднана територіальна громада виступила з ініціативою про добровільне приєднання перед Бабинською, Іллінецькою, Паріївською та Тягунською сільськими громадами, які відповідно до Перспективного плану мали б увійти до її складу. За результатами активного громадського обговорення на сесії Тягунської   сільської ради депутатами було прийнято рішення підтримати ініціативу Іллінецької міської ради.

2 червня на 14 сесії  вже депутати міської ради одноголосно схвалили проект рішення «Про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади Тягунської сільської ради». Після голосування Тягунський сільський голова Іван Ребар та міський голова Володимир Ящук підписали угоду про долучення до міської об’єднаної територіальної громади громад сіл Тягун та Володимирівка.

Привітав з таким історичним рішенням Тягунського сільського голову та Іллінецького міського голову, депутатів міської ради виконавчий директор Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов,  який наголосив, що об’єднуючись громади стають потужнішими, заможнішими та більш спроможними. «Іллінецька міська об’єднана територіальна громада – зразок того, як має проходити реформа», – зазначив Владислав Філатов, який у якості гостя прибув на Іллінеччину.

Слід зауважити, що проведенню сесії передувало опублікування розпорядження Кабінету Міністрів України, яким було визначено Іллінецьку міську об’єднану територіальну громаду спроможною.

На сесії було розглянуто ще одне питання «Про внесення змін до бюджету Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік», зокрема про виділення 180 тис.грн для проведення очищення окислювача міських очисних споруд та передачу субвенції в розмірі 50 тис.грн центральній районній лікарні на придбання запасних частин для ремонту санітарних автомобілів. Інформувала з цього питання  начальник фінансового  управління міської ради Тетяна Івашківська.

Участь у пленарному засіданні 14 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання взяли: голова райдержадміністрації Андрій Лисак, голова районної ради Сергій Загороднюк, представники Вінницького регіонального відділення  Асоціації міст України.

 

Leave a reply