Новий освітній простір - складова сучасного шкільного середовища 

Однією із найбільш обговорюваних реформ на сьогодні залишається реформа освіти. Чи зможе вона стимулювати створення в Україні «школи майбутнього», школи, в якій учні хотіли б навчатися, а вчителі – навчати?

За прогнозами вчених – дослідників XXI століття  характеризуватиметься розвитком інформаційних технологій, загальною комп’ютеризацією та системним програмуванням усіх сфер виробництва, застосуванням телекомунікацій зі зворотним зв’язком, зміною ритму і стилю суспільного й індивідуального життя людини, зростання індивідуальної відповідальності й творчості. Це означає, що соціум потребуватиме інтелектуально розвиненої особистості, здатної до самоосвіти, самовдосконалення, з  грунтовними теоретичними та практичними компетентностями. Тому сучасне суспільство вимагає докорінно нових підходів до освітнього середовища, освітнього простору.

Важливим кроком для задоволення таких вимог є впровадження Нового Освітнього Простору (НОП) в школах України, в рамках якого створюється сучасний мотивуючий шкільний простір, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та гнучку структуру будівлі школи, цілісне художнє рішення фасадів та інтер’єру, комфортне та динамічне меблювання й обладнання всіх приміщень навчального закладу.

Серед шкіл Іллінецкої ОТГ не новачкам у створенні НОПу є Іллінецький НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2» (директор Раїса Гобеляк) та Іллінецька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №3 (директор Ярослава Козяр). Так Іллінецький НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2» не вперше успішно реалізує проекти з покращення та осучаснення освітнього середовища.       

Іллінецька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №3 завжди  знаходить сучасні та оригінальні ріщення в організації шкільного простору: тут завжди комфортно, затишно, чисто.

Приємною несподіванкою з організації НОПу стала цьогоріч Іллінецька загальноосвітня щкола І – ІІІ ступенів №1( директор Тетяна Мацюк).Тут 1 – го вересня  на учнів молодших класів чекатиме повністю оновлений інтер’єр корпусу, який має не тільки  креативний та естетичний вигляд, а ще розвивальне та мотиваційне наповнення.

В Іллінецькій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 та Іллінецькому НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2»  обладнано ще по одному  сучасному  комп’ютерному класу.

Вразила своїм перевтіленням, фактично другим народженням Лисогірська школа – філія Іллінецького НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2» (завідувач філією Любов Велика). Скільки любові, турботи до рідної школи та її вихованців виявили вчителі та благодійники школи! Сучасний зовнішній вигляд та оригінальні рішення освітнього простору в рамках НУШ викликають щире захоплення.

Не можна оминути увагою й Жаданівську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів ( директор Світлана Шмигора), адже школа підготовлена до навчання теж на відмінно.

Новий освітній простір втілюється не тільки як архітектурний чи дизайнерський проект, а як складова єдиної концепції розвитку школи, що включає педагогічні, соціальні та фінансово – господарські питання. Створення такого простору в школі можливо лише через активну зацікавлену співпрацю широкої спільноти: управлінців та педагогів, учнів та їхніх батьків, спонсорів та меценатів, громадських активістів.

 

Leave a reply