Окремі питання завершення навчального року

Окремі питання завершення навчального року
Сьогодні, 12 травня 2022 року, відбулася онлайн-нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти Іллінецкої міської ради. Розглядалось питання про роботу закладів освіти в умовах воєнного стану: організація закінчення навчального року, зарахування учнів до першого класу та переведення до наступних класів, замовлення та видача документів про освіту, психологічна підтримка дітей. У нараді взяли участь директори восьми закладів загальної середньої освіти та завідувачі п’яти філій.
 
Керуючись Методичними рекомендаціями щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, у межах автономії рекомендовано закладам загальної середньої освіти:
• самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;
• забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультації із використанням технологій дистанційного навчання.
 
Щодо підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів, то воно здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання, а складання ДПА цього року скасовано.
 
Також в умовах воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів і дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема, в установленому порядку перевести їх до наступних класів, видати свідоцтва досягнень або табелі навчальних досягнень, а також документи про здобуття освіти.
 
Головний спеціаліст управління освіти Оксана Мазур зазначила, що упродовж найближчих двох-чотирьох днів випускники, які створили реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.
 
Крім того, начальник управління освіти Світлана Крот звернула особливу увагу на необхідність психологічної підтримки дітей.
Учасники наради у ході спілкування отримали відповіді на поставлені запитання.
 
Керівникам закладів освіти доручено забезпечити належну підготовку підпорядкованих закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону, провести попередню тарифікацію відповідно до затверджених кошторисів.
Leave a reply