Особливості пробаційної роботи з неповнолітніми

Особливості пробаційної роботи з неповнолітніми

Злочини, що вчиняються неповнолітніми, були і залишаються однією з найважливіших соціальних і правових проблем у суспільстві. Неповнолітні – це особливо вразлива верства суспільства. Щодня вони піддаються сторонньому впливу, який не завжди сприймають правильно, тож не рідко роблять хибні вчинки, а тому вони потребують особливого підходу в процесі свого становлення і розвитку як особистість, а особливо, після скоєння неповнолітнім правопорушення.

Дитина залишається дитиною навіть тоді, коли чинить погано. Вона в усьому копіює поведінку дорослих, зокрема й злочинців. Тому не треба забувати, що каральний вплив на неповнолітніх правопорушників, зважаючи, звичайно, на характер учиненого правопорушення, має бути геть інший, ніж той, що застосовують до дорослих. Це пов’язано з тим, що вчиняючи злочин, вони не повністю усвідомлюють суспільну небезпеку свого діяння та його наслідки. Також окремо для неповнолітніх виділено спеціальну систему виправних заходів, що дозволяє досягнути їхнього виправлення та ресоціалізації за допомогою системи заходів відмінних від дорослих, оскільки у ситуації з неповнолітніми існує потреба не тільки повернути їх до суспільно корисного життя та право слухняної поведінки, а й забезпечити уникнення рецидивної злочинності серед неповнолітніх у майбутньому. До того ж дитяча, ще до кінця не сформована свідомість не завжди може одразу правильно сприйняти процес перевиховання, а тому виникає потреба ретельніше продумувати роботу із неповнолітніми засудженими. 

Так фахівцем Іллінецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно з інспектором СЮП ВП Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, було проведено індивідуально-профілактичну роботу з неповнолітнім, який перебуває на обліку в уповноваженому органі з питань пробації та основну увагу було зосереджено на важливості дотримання вимог чинного законодавства, загальноприйнятих правилах поведінки в суспільстві та в навчальному закладі. Варто зазначити, що проведення індивідуально-профілактичних заходів спільно з сектором ювенальної превенції, має на меті не лише здійснення контролю, а й попередження скоєння повторних правопорушення неповнолітніми особами, які перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.

Іллінецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області

Leave a reply