Пацієнти, що потребують кисневої підтримки, зможуть отримати безкоштовно кисневий концентратор в тимчасове користування у свого сімейного лікаря

Пацієнти, що потребують кисневої підтримки, зможуть отримати безкоштовно кисневий концентратор в тимчасове користування у свого сімейного лікаря

На початку листопада Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації передав  КП “Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської  ради  16 кисневих концентраторів, які будуть видаватися у тимчасове користування пацієнтам з ускладненнями після COVID-19, що потребують кисневої підтрики. Концентратори закуплені за кошти державної субвенції.

«Кисневі концентратори є важливою частиною лікування Covid-19 у складних випадках. Концентратори значно полегшують етапи лікування, бо пацієнти, хворі на коронавірус, а особливо ті, котрі мають важкі форми пневмонії, потребують кисневої підтримки. І від їх наявності або відсутності часто залежить життя хворого. Враховуючи теперішню тенденцію до зростання захворюваності на Covid-19 та збільшення кількості випадків важкого перебігу це надзвичайно важлива допомога для жителів нашої громади, – зазначив головний лікар комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради Олександр Бабушок. – Адже придбати кисневий концентратор може далеко не кожна родина.

Такі концентратори для домашнього використання будуть надаватись за договором тимчасового користування під особисту матеріальну відповідальність на безоплатній основі пацієнтам за показами, що визначає сімейний лікар чи лікар лікувального закладу, де хворий проходив стаціонарне лікування. Наразі є чіткий алгоритм дій та показів, за яким має діяти сімейний лікар. За роз’ясненнями необхідно звертатись до свого лікаря», – зауважив керівник медзакладу.

Загалом Департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації для закладів охорони здоров’я первинного рівня Вінницької області придбано 903 кисневі концетратори AE-8-W, на що з Державного бюджету було виділено 27 млн 270,6 тис грн.

 

Leave a reply