Пенсія в разі втрати годувальника-військовослужбовця. Зміни - 2022

Пенсія в разі втрати годувальника-військовослужбовця. Зміни - 2022
Верховною Радою України змінено умови призначення пенсії в разі втрати годувальника. Зміни, які відбулись в ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» стосуються осіб, які мають право на даний вид пенсії, та розмірів пенсійного забезпечення.
 
Так, з урахуванням змін з 02.04.2022 року, право на пенсію по втраті годувальника за померлого військовослужбовця мають батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю.
 
Розмір такої пенсійної виплати встановлюється на рівні 30% заробітної плати померлого годувальника.
 
У разі, якщо військовослужбовець загинув при виконанні службових обов’язків (захисті Батьківщини), право на пенсію по втраті годувальника мають батьки та дружина (чоловік) не раніше, ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону №1058, тобто в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.
 
Окрім того, дана категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони мають право на:
 
пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону №1058 (шахтарські пенсії);
 
дострокову пенсію за віком: при досягненні 55 років (чоловіки), 50 років (жінки) за умови наявності стажу 25 та 20 років відповідно;
 
пенсію за віком на пільгових умовах;
 
пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.
 
Розміри пенсій за військовослужбовців, які загинули при виконанні військової служби встановлюється:
 
батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) 70% заробітної плати загиблого годувальника, незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім’ї;
 
іншому непрацездатному члену сім’ї (дитині) – у розмірі 70% заробітної плати загиблого годувальника, двом та більше непрацездатним членам сім’ї (дітям) – по 50% заробітної плати.
 
Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.
Leave a reply