Пенсійна реформа стосується кожного

Проблеми пенсійної системи України мають системний характер, саме тому уряд вибрав комплексний підхід до їх розв’язання. Першим кроком стала відв’язка мінімальної заробітної плати від прожиткового мінімуму, підвищення розміру мінімального заробітку до рівня 3200 грн.

Завдяки підвищенню рівня мінімальної зарплати збільшилися власні надходження в бюджет Пенсійного фонду. Водночас було внесено зміни в трудове законодавство, що посилило відповідальність недобросовісних роботодавців, які порушили законні права своїх працівників, не оформляючи їх офіційно на підприємствах.

Станом на сьогодні власні надходження Пенсійного фонду зросли на 11 млрд грн понад план. Це означає, що в розпорядженні уряду з`явився ресурс для здійснення наступного кроку пенсійної реформи – осучаснення пенсій.

Що буде зроблено.Зміни стосуються всіх – як нинішніх пенсіонерів, так і молодого покоління. Кожен громадянин матиме право брати участь у пенсійній програмі це добровільний вибір кожного.

Зміни для осіб, які вже вийшли на пенсію:

– здійснення осучаснення пенсій за прозорою формулою на основі сучасних економічних показників ;

– осучаснення пенсій в автоматичному режимі. Уряд бере на себе зобов’язання здійснювати щорічне осучаснення пенсій з прив’язкою до рівня зростання середньої заробітної плати й рівня інфляції – відтепер збільшення пенсій не здійснюватимуть у ручному режимі;

– скасування 15% податку для пенсіонерів, що працюють, і забезпечення їм пенсійної виплати в розмірі 100%.

Зміни для осіб, котрі  планують вийти на пенсію:

– повернення до держави через встановлення прозорих та єдиних правил для всіх: розмір пенсії залежатиме тільки від тривалості страхового стажу та розміру сплачених внесків;

– надання можливості вибирати вік виходу на пенсію, продовжуючи працювати та збільшуючи розмір пенсії з кожним відкладеним роком;

– зарахування трудового стажу (до 2000 року) до страхового – періоди трудового й страхового стажу є рівнозначними під час нарахування пенсій;

– мотивування до офіційного працевлаштування – збільшення ролі стажу в пенсійному забезпеченні стимулюватиме працівників відстоювати власні права на чесну працю та соціальний захист.

Єдиним правилом законопроекту щодо реформування пенсійної системи є запровадження чесних та прозорих правил визначення розміру пенсії для всіх громадян незважаючи на статус і місце роботи.

Leave a reply