Ніщо сьогодні педагоги не обговорюють так активно й зацікавлено, як шляхи оновлення освіти.
Специфіка роботи педагога дошкільного закладу полягає в тому, що у нас майже немає «вузьких» спеціалістів. Вихователь в повній мірі повинен одночасно розв’язувати завдання із усіх розділів програми. Навчання педагога закладу продовжується постійно.
Кожен педагог має свої власні секрети успіху і кращі за інших результати у певному напрямку педагогіки чи психології. Для підвищення професійної майстерності педагога важливо, щоб він мав можливість представити свої здобутки колегам, ознайомитись із досвідом інших та взяти участь у семінарах – практикумах, конференціях, майстер – класах, тощо.
Такий розподіл дає можливість урізноманітнити зміст методичної роботи, оволодіти сучасними методами і технологіями та творчо використовувати їх у своїй роботі.
У січні – лютому 2017 року педагоги КЗ Іллінецький ДНЗ №2 «Пролісок» навчались та навчали інших. Серед різних форм роботи слід відмітити такі:
– Участь завідувача Драпалюк Тетяни Станіславівни у школі інтерактивного навчання освітян на тему: «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід до оцінки розвитку дитини» (Комунальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти»).
– Участь практичного психолога закладу Бойко Елли Юріївни у міжрайонному семінарі практичних психологів дошкільних навчальних закладів «Психологічна культура батьків як запорука психологічного здоров’я дитини» (Навчально – методичний центр психологічної служби системи освіти Вінницької області).
– Проведення вихователем – методистом закладу Уманською Ніною Анатоліївною семінару – практикуму з елементами тренінгу з теми: «Сенсорний розвиток дошкільників в межах освітньої лінії «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі». Мультисенсорний підхід».
Мета заходу: підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів з сенсорно – пізнавального розвитку дошкільників в умовах сьогодення; формувати творчий підхід до підбору методів та прийомів для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти.
– Проведення майстер – класу для колег вихователем Притулою Клавдією Петрівною та музичним керівником Мельник Тетяною Анатоліївною з теми: «Народження театру природи».
Мета заходу: практично презентувати колегам створення театру природи як взаємний творчий процес вихователя, музичного керівника та батьків.
– Проведення відкритого заходу – театралізації вихователем Шатківською Оксаною Олегівною з теми: «Лісовий ринок». Економічне виховання дошкільників.
Мета заходу: познайомити дітей з назвами грошових одиниць, особливостями ринку; виховувати етику ринкових відносин, етику спілкування між продавцем та покупцем.
– Показ творчою групою закладу театралізованої вистави для дітей «Як Дід Мороз додому збирався». Виставу показали актори – працівники закладу:
– вихователь Шумник Наталя Степанівна;
– вихователь Пелипенко Олена Василівна;
– вихователь Сліпчик Надія Василівна;
– вихователь Саблук Ольга Володимирівна;
– вихователь Гловач Яна Вікторівна;
– вихователь Буряк Ніна Володимирівна;
– практичний психолог Бойко Елла Юріївна;
– вихователь Бондар Людмила Вікторівна;
– вихователь Поступайло Оксана Володимирівна;
– вихователь Бондар Галина Михайлівна;
– вихователь Красовська Ксенія Антонівна,
– музичний керівний Буховська Альона Володимирівна;
– вихователь Шатківська Оксана Олегівна.
У лютому також заплановано засідання педагогічної ради закладу з проблеми економічного виховання дошкільників та засідання атестаційної комісії.



