Підвищення професійної майстерності педагогів

     Ніщо сьогодні педагоги не обговорюють так активно й зацікавлено, як шляхи оновлення освіти.
     Специфіка роботи педагога дошкільного закладу полягає в тому, що у нас майже немає «вузьких» спеціалістів. Вихователь в повній мірі повинен одночасно розв’язувати завдання із усіх розділів програми. Навчання педагога закладу продовжується постійно.
     Кожен педагог має свої власні секрети успіху і кращі за інших результати у певному напрямку педагогіки чи психології. Для підвищення професійної майстерності педагога важливо, щоб він мав можливість представити свої здобутки колегам, ознайомитись із досвідом інших та взяти участь у семінарах – практикумах, конференціях, майстер – класах, тощо.
    Такий розподіл дає можливість урізноманітнити зміст методичної роботи, оволодіти сучасними методами і технологіями та творчо використовувати їх у своїй роботі.
       У січні – лютому 2017 року педагоги КЗ Іллінецький ДНЗ №2 «Пролісок» навчались та навчали інших. Серед різних форм роботи слід відмітити такі:
      – Участь завідувача Драпалюк Тетяни Станіславівни у школі інтерактивного навчання освітян на тему: «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід до оцінки розвитку дитини» (Комунальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти»).
   – Участь практичного психолога закладу Бойко Елли Юріївни у міжрайонному семінарі практичних психологів дошкільних навчальних закладів «Психологічна культура батьків як запорука психологічного здоров’я дитини» (Навчально – методичний центр психологічної служби системи освіти Вінницької області).
    – Проведення вихователем –  методистом закладу Уманською Ніною Анатоліївною семінару – практикуму з елементами тренінгу з теми: «Сенсорний розвиток дошкільників в межах освітньої лінії «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі». Мультисенсорний підхід».
Мета заходу: підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів з сенсорно – пізнавального розвитку дошкільників в умовах сьогодення; формувати творчий підхід до підбору методів та прийомів для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти.
      – Проведення майстер – класу для колег вихователем Притулою Клавдією Петрівною та музичним керівником Мельник Тетяною Анатоліївною з теми: «Народження театру природи».
     Мета заходу: практично презентувати колегам створення театру природи як взаємний творчий процес вихователя, музичного керівника та батьків.
   – Проведення відкритого заходу – театралізації вихователем Шатківською Оксаною Олегівною з теми: «Лісовий ринок».  Економічне виховання дошкільників.
       Мета заходу: познайомити дітей з назвами грошових одиниць, особливостями ринку;  виховувати етику ринкових відносин, етику спілкування між продавцем та покупцем.
        – Показ творчою групою закладу театралізованої вистави для дітей «Як Дід Мороз додому збирався». Виставу показали актори – працівники закладу:
          – вихователь Шумник Наталя Степанівна;
          – вихователь Пелипенко Олена Василівна;
          – вихователь Сліпчик Надія Василівна;
          – вихователь Саблук Ольга Володимирівна;
          – вихователь Гловач Яна Вікторівна;
          – вихователь Буряк Ніна Володимирівна;
          – практичний психолог Бойко Елла Юріївна;
          – вихователь Бондар Людмила Вікторівна;
          – вихователь Поступайло Оксана Володимирівна;
          – вихователь Бондар Галина Михайлівна;
          – вихователь Красовська Ксенія Антонівна,
          – музичний керівний Буховська Альона Володимирівна;
          – вихователь Шатківська Оксана Олегівна.
     У лютому також заплановано засідання педагогічної ради закладу з проблеми економічного виховання дошкільників та засідання атестаційної комісії.
Leave a reply