Підвищено заробітну плату медичним працівникам

Підвищено заробітну плату медичним працівникам

18 червня 2021 року, напередодні Дня медичного працівника, Володимир Зеленський підписав Указ №261/2021 «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників», одним із пунктів якого визначено підвищення заробітної плати медичним працівникам: не менше 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу.

На виконання Указу Президента України Урядом та парламентом були ухвалені всі необхідні рішення та  передбачено забезпечення даного рівня заробітної плати в Державному бюджеті на 2022 рік.

12 січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам. Це стосується всіх державних та комунальних закладів охорони здоров’я, а також установ та підприємств, які уклали договір з НСЗУ.

Нарахування нових заробітних медичним працівникам у закладах охорони здоров’я за січень вже відбулось. 

Як розповідає головний лікар комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради Олександр Бабушок:

«Станом на 9 лютого ми виплатили медичним працівникам підвищену заробітну плату за січень, гарантовану державою. Лікарі  отримали – від 20 000 гривень, медсестри – від 13 500 гривень. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Передбачено додаткові надбавки за роботу команди медичних працівників у вакцинальній кампанії проти COVID -19  та за амбулаторне лікування хворих на туберкульоз».

Варто зауважити, що комунальним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради станом на 1 січня 2022 року підписано з НСЗУ три пакети на надання медичних послуг:

  • про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за напрямком «Первинна медична допомога»
  • вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19,  спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  • супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги.

Сімейними лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги укладено 20 426 декларацій з жителями громади, що становить 96% від загальної кількості населення.

За інформацією головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Іллінецька міська лікарня» міської ради Миколи Масленчука, заробітну плату на зазначеному рівні виплачено також медичним працівникам Іллінецької міської лікарні. Так, середня заробітна плата по лікарні за січень 2022 року становить 23 тис.грн для лікарів, 15,5 тис.грн для середнього медичного персоналу.

«На даний час чекаємо на підписану НСЗУ угоду на 12 пакетів надання медичної допомоги, в тому числі лікування хворих з COVID-19», –  розповів Микола Масленчук.  

 

Leave a reply