[:ua]Праведники моєї громади[:]

[:ua]

27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день колишні в’язні гетто та концтаборів, свідки цієї трагедії виступають зі своїми спогадами про катастрофу світового єврейства, в якій загинула третина єврейського народу – шість мільйонів чоловік. Серед них – біля трьох тисяч іллінчан.
25 січня 2019 року на базі Іллінецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 у рамках проекту «Праведники мого міста» відбувся захід до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Його підготували і провели методист методичного кабінету управління освіти міської ради Ярослава Дудюк, педагог – організатор школи Людмила Фарисей, учні 8, 10,11 класів. До навчального закладу були запрошені педагогічні працівники, бібліотекарі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, представники міської ради та управління освіти міської ради, краєзнавчого музею.
Своїми спогадами із присутніми про Голокост у нашому місті поділилась Євгенія Хлівна, медалі та грамоти Праведників народів світу с.Жорнище продемонструвала вчитель Жорнищанської школи Галина Косякова. Також вона розповіла про односельців – Праведників народів світу. Це почесне звання присвоюється людям, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв у часи Другої світової війни. Серед них Євдокія Пустовіт з Паріївки, Ялина Мохниця з Павлівки, Тодонька Вершигора та Панаска Гирба, Пустина Вершигора та її діти, Андрій і Параска з Жорнищ, Анна Шевчук та Андрій Жадан з Неменки, Марія Загарія з Джупинівки, Андрій, Марина, Леонід, Микола Грабовські з Болюхівки та інші.
На завершення до присутніх звернулися заступник міського голови Людмила Трохимець та заступник голови райдержадміністрації Валентина Поїзд. У своїх виступах вони наголосили на тому, що саме у цей день люди дивляться у минуле, щоб на його уроках навчатись будувати майбутнє без насильства, ненависті та міжнаціональної нетерпимості. Особливої уваги потребує проблема виховання молоді в дусі патріотизму, толерантності, гуманізму, щоб уникнути подібних катастроф у майбутньому.

Бібліотекарі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки представили цікавий літературний перегляд на дану тему, для тих, хто бажає більш детально дізнатись про ці трагічні події.

 

[:]

Leave a reply