Правець - хвороба сезонна

У весняно – літній період, коли багато людей працює у полі, порається у садах і на городах, зростає небезпека заразитись збудником правцю. Його спори у ґрунтах зберігаються протягом багатьох десятиліть.

Чим небезпечна паличка правця?

У світі щороку гине від правцю близько 1 млн. людей.

В 2017 році зареєстровано 1 випадок правцю на території Іллінецького району, хвора померла.

В 2018 році по області зареєстровано 3 випадки правцю, в тому числі 1 випадок у дитини віком 3 роки із Погребищенського району, та 2 випадки захворювання серед жителів Калинівського району – жінка 86 років і чоловік 40 років, хвора жінка померла.

Вхідними воротами для збудника правцю є різні ушкодження шкіри – від значних поранень до ледь помітних подряпин. Разом з тим, не всі, хто отримав поранення уражаються правцем. Інкубаційний період триває від 3 до 30 днів (найчастіше 5-14 днів). Хвороба починається гостро. З’являється нездужання, неприємне відчуття у ділянці рани, головний біль, підвищена пітливість, дратівливість, виникають судомні скорочення жувальних м’язів. Невдовзі виникає затруднене ковтання, внаслідок спазму м’язів глотки. Потім з’являється напруження м’язів потилиці, що поширюється на спину, живіт, кінцівки.

Розлади дихання, серцевої діяльності можуть призвести до їх зупинки і смерті хворого.

Сучасна медицина володіє надійними способами запобігання правцеві, які поділяються на специфічні та неспецифічні.

Специфічна профілактика здійснюється двома шляхами – проведенням щеплення населення проти правцю та забезпеченням екстреного щеплення при травмах. До неспецифічних належать заходи спрямовані на запобігання травматизму.

Захворюваність на правець у нашійкраїнірік у рікзнижується. Це є наслідкомпрофілактичноїроботи, спрямованої на запобіганняційстрашнійхворобі. У нас є всіумови для подоланнятакоїгрізної і небезпечноїінфекційноїхвороби, як правець. Віднаселеннявимагаєтьсязовсімнебагато — не відмовлятисьвідпрофілактичнихщеплень і при пораненнісвоєчасно, без зволіканьзвертатись за медичноюдопомогою.

Leave a reply