Предметні тижні в Іллінецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1

Однією з ефективних форм роботи в школі є проведення предметних тижнів, які дають можливість поглибити й поширити отримані на уроках знання. Глибше пізнати той чи інший предмет – завдання кожного предметного тижня. Предметні тижні – справжні свята в школі, адже це результат спільної творчої праці вчителів і школярів, сплеск фантазії та емоцій, можливість відкрити нові грані улюблених предметів.
З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до історії українського народу, розвитку й досягнення ними суспільно обумовленого рівня компетентності в Іллінецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 було проведено Тиждень історії на тему: «Без минулого немає майбутнього».

Увагу школярів до історичної науки привертали виставка літератури, запропонована Іллінецькою дитячою бібліотекою, експозиція Іллінецького краєзнавчого музею «Трипільська культура та Іллінеччина» та виставка – фотосушка «Архітектурні перлини Іллінеччини». Розвитку творчих здібностей учнів сприяли виставки стіннівок до Дня захисника України та дитячих малюнків «Ось такі вони козаки!», з якими можна було ознайомитися протягом тижня.

На високому методичному рівні було проведено позакласні заходи: літературну мандрівку в шкільній бібліотеці «Україна: від козацьких часів до сьогодення», літературно-музичну композицію «Козацькому роду нема переводу», ігрову шоу-програму «Міс Історія», учнівську конференцію «Герої УПА в історії України». Спільно з бібліотекарем Харченко О.І. проведено змагання «Козацькі забави».

Педагоги використовували інтерактивні форми роботи, що сприяло розвитку пізнавальної активності, спонукало учнів мислити, аналізувати, грамотно вести дискусію, робити висновки й узагальнення.

Потрібно відмітити активність учнів і під час проведення Тижня математики, який розпочався інформаційними презентаціями «Відомі математики» та повідомленнями «Числа в житті людини». Цікаво пройшли конкурс «Найрозумніший», математичний брейн-ринг, інтелектуальна гра «Чудова сімка» та виховний захід «Її величність Королева». Діти розгадували кросворди, вирішували логічні задачі, демонстрували вміння обчислювати, рахувати. Змагання згуртували школярів, допомогли розкрити їх таланти, сформувати навички діяти дружно і організовано. Оригінальною була виставка дитячої творчості математичного спрямування.

У ході проведення предметних тижнів учні довели, що мають навички роботи з додатковими джерелами інформації, окрім знань з предмета, естетичні смаки й уподобання.

Leave a reply