Про підготовку закладів освіти Іллінецької міської ради до роботи в новому 2017-2018 навчальному році

Інформував на оперативній нараді в міського голови Володимира Ящука заступник начальника управління освіти  міської ради  Олексій Животівський.  Участь у нараді взяли: заступники міського голови, секретар міської ради, в.о. старост, начальники  управлінь та відділів, працівники апарату міської ради, директори загальноосвітніх шкіл, завідувачі дошкільних навчальних навчальних закладів, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директор комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької міської ради.

Зокрема Олексій Животівський розповів що, станом на  14 серпня 2017 року закладами освіти за підтримки управління освіти міської ради, батьків, спонсорів проведено поточні ремонти приміщень навчальних закладів та благоустрій навколишніх територій. Так, на даний час всі загальноосвітні навчальні заклади готові прийняти понад дві тисячі учнів в оновлених відремонтованих класних кімнатах .

Значна робота проводиться з підготовки до нового навчального року й в дошкільних установах. Ремонти в цих закладах ще не завершені, але вже сьогодні можна відмітити, що на їх проведення  залучено понад 100 тисяч гривень позабюджетних коштів, таку ж суму було використано і з міського бюджету.

Так, в Іллінецькому дошкільному навчальному закладі №4 «Малятко» проводиться капітальний ремонт електромережі, кошторисна вартість яких становить понад 30 тис. гривень, в Іллінецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – капітальний ремонт спортивної кімнати – 88 тис.гривень.

Особлива увага приділяється впровадженню заходів із енергозбереження. Встановлено котел на альтернативному (твердому) паливі в Іллінецькому ДНЗ №2 « Пролісок», загальна вартість робіт становить 255 тис. гривень. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення модульної котельні та твердопаливного котла в Жаданівському дошкільному навчальному закладі «Берізка». Вартість проекту понад 400 тис.гривень. Розпочато роботи із заміни котлів на більш економні в Красненьківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, загальна вартість проекту 700 тис. гривень. До початку опалювального сезону планується встановити ще один котел в Жорнищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів та в Іллінецькому ДНЗ №1 «Сонечко».  Заміна котлів в цих навчальних закладах на більш економні менш енергозатратні дасть можливість в новому опалювальному сезоні значно зменшити витрати на енергоносії, зокрема,  на газ і вугілля.

Як зауважив Олексій Юрійович: обігріти приміщення – це  одна справа, однак не менш важливе завдання  – зберегти тепло, яке  подається в приміщення. Окремі навчальні заклади брали участь в конкурсі проектів Державного фонду регіонального розвитку. Проекти були розроблені з метою залучення коштів на проведення утеплення приміщень. З Державного фонду регіонального розвитку вже надійшла частина  коштів на реалізацію проекту з утеплення приміщення Іллінецьких дошкільних навчальних закладів №1 «Сонечко» і №4 «Малятко» відповідно – 120 і 380 тис. гривень. За підтримки обласного фонду розвитку територіальних громад реалізовується проект “Сонячний тариф” (63 тис.грн), який передбачає встановлення сонячної батареї в Іллінецькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2».

Щодо опалення приміщень в осінньо-зимовий період, заступник начальника управління освіти міської ради розповів, що 17 з 22 навчальних закладів громади 17 з 22 будуть опалюватися дровами. Так як на сьогодні дрова залишаються найдешевшим та зручним для заготівлі видом палива. Для забезпечення всіх освітніх  установ на весь опалювальний період необхідно біля 1000 м3 дров. На сьогодні завезено біля 500 м3, а це лише половина. 110 м3   дров заготовлено за підтримки старост, підприємців, міської ради. Найкраще в цьому напрямку спрацювали у Василівці (100% заготовлено), Жорнищах (школа-100% заготовлено), Красненькому, де частково заготовлено дрова для  Лисогірської школи та Красненьківського садочка. До дров ще будуть завозитись дров’яні брекети, що дасть можливість забезпечити паливом більшість закладів ще на 1 місяць.

Для того, щоб паливо залишалось сухим необхідно збудувати навіси чи приміщення для зберігання дров та пелетів. За допомоги в.о. старост і підприємців їх збудовано у Василівці, Красненькому, Жорнищах. На даний час розпочато будівництво навісів для дров в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Хрінівка та ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, планується збудувати й  в Іллінецьких дошкільних навчальних закладах  №1  «Сонечко» та №2 «Пролісок».

Leave a reply