Про порядок виплати громадянам коштів за зекономлені субсидії та зміни в законодавстві щодо їх нарахування

Йшлось на оперативній нараді за участі в.о. старост, працівників апарату Іллінецької міської ради, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, начальника управління освіти, директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради»,  яку провів перший заступник міського голови Олег Дмитрик. Виступила з даного питання начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Бурдельна.

Зокрема Лариса Петрівна поінформувала присутніх, що на підставі внесених змін у постанову №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, та електропостачання для індивідуального опалення.

Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті, що не перевищує вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.
Проводитиметься виплата управлінням праці та  соціального захисту населення райдержадміністирації на підставі переданих списків організаціями-надавачами послуг з газо-, та електропостачання. Вони ж і визначають суму невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення.

Загальна кількість  сiмей, яким призначені  житлово-комунальні субсидії на опалювальний період 2016-2017 роки в Іллінецькому районі –  5660 , з них  понад 60%- жителі міської об’єднаної територіальної громади. Із загальної кількості одержувачів субсидій 4351 родині буде повернуто частину коштів за зекономлені  природній газ та електроенергію (опалення). В цілому ця сума становитиме 2 млн. 848 тис.грн.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарстводля отримання коштів необхідно подати заяву в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність. При собі мати: паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів. Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може дізнатись в управлінні праці та соціального захисту населення чи в постачальника газу й електроенергії.

На даний час спеціалістами управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації розпочато прийом заяв від субсидіантів для виплати коштів готівкою. Лариса Петрівна наголосила, що заяви прийматимуться до 1 вересня 2017 року, тож часу, щоб їх подати більш, ніж достатньо.

Крім того, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації розповіла про призначення субсидії на тверде паливо, зауваживши, що майже 80% заявників вже проведено їх нарахування, тож до 1 серпня жителі сільських населених пунктів отримають кошти на його придбання. Ознайомила вона учасників наради й зі змінами в законодавчих актах щодо порядку нарахування субсидій.

Підсумовуючи виступ Лариси Бурдельної, перший заступник міського голови Олег Дмитрик зазначив, що завдання в.о. старост, працівників виконавчого апарату та депутатів міської ради поінформувати населення про проведення монетизації частини невикористаної суми субсидії для того, щоб люди максимально скористались цією пільгою. Також Олег Вікторович окреслив основні завдання та плани на цей тиждень.

 

Leave a reply