Про розвиток туризму в об'єднаній громаді, плани та перспективи на майбутнє

Йшлося 26 листопада на оперативній нараді у міського голови за участі секретаря міської ради, заступників міського голови, в.о. старост, начальників управлінь та відділів, працівників апарату міської ради, керівників комунальних підприємств та закладів. Інформувала з цього питання провідний методист комунального закладу «Центр культури, мистецтв та естетичного виховання міської ради» Юлія Весна.

Юлія Іванівна розповіла, що центр культури, мистецтва та естетичного виховання, окрім основних напрямків діяльності, намагається активно розвивати туристично-відпочивальний, пізнавальний кластер у нашій громаді.

У кожній громаді є якісь цікавинки, котрі можуть привернути увагу туристів. Однак для розвитку туризму самих цікавих ідей та пам’яток архітектури замало: потрібні конкретні заходи, щоб люди захотіли приїжджати на відпочинок до села або міста.  І на сьогодні ці кроки зроблені.

Так, в результаті тісної співпраці влади, ГО «Діалог» та Центру завершується благоустрій об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення, геологічної пам’ятки природи «Іллінецький кратер». На сьогодні використано 263 тис. грн, а загальна сума проекту становить понад 500 тис.грн. Перша екскурсія для широкого загалу була проведена 16 листопада для учасників курсів підвищення кваліфікації, працівників галузі культури – бібліотечних та клубних працівників області. Хоч і не найкращий час випав, але вони були в захваті. У планах спорудження сходинкового амфітеатру у найглибшій частині кратера. Це дасть можливість проводити навчальні уроки, лекції, медитації поціновувачів йоги.  Привабливість додадуть велетенські жорна з відповідною легендою – місце для фото. Обговорюється ідея про організацію вечірніх маршрутів у червні-липні, коли зорепад. За попередньої домовленості, групі туристів можна буде організовувати чаювання зі звареного метеоритного чаю там же на вогні в казані, налитий у глиняні чаші, котрі вироблені гончарами з Жорнищ, домашня випічка, вечеря серед степу….. Організація виїзної кухні, виготовлення та продаж сувенірів – магнітів у вигляді жорна, дерев’яні з випаленою картою Іллінецької ОТГ (України) і приліпленим малюсіньким камінчиком дасть змогу забезпечити роботою  місцевих жителів.

З метою відродження локальних традицій, усвідомлення історико-культурного значення минулого Центр культури, мистецтв та естетичного виховання міської ради  працює над проектом створення  Музею народного гончарства, старожитностей та побуту східного Поділля ім.Олександра Ганжі  у с.Жорнище. Комплекс включає сам музей, Співоче поле та Ярмаркову площу. Усі присутні знають про ІІ-й Всеукраїнський молодіжний мистецький пленер «Вікеннд у Ганжі», у роботі якого брали участь студенти  мистецьких вишів зі Львова, Києва, Харкова, Тульчина. Саме результатом тісної співпраці Центру та Харківської мистецької академії є виготовлення технічного проекту майбутнього Музею.

Продовжуючи тему участі в проектах Юлія Іванівна, зауважила, що Центр культури, мистецтв та естетичного виховання подані пропозиції відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку міської ради щодо створення етнокультурного комплексу «Подільське село – поринь у минуле», метою якого є  підняти, розвинути, оживити село, прорекламувати, використати людський потенціал та знання, зацікавити людей приймати туристів, здавати в оренду житло, реалізовувати власний продукт.

Усі населені пункти, де є цікаві об’єкти, включені до туристичного маршруту «Маршрут вихідних – пізнай свій рідний край» (Іллінці -Лугова- Жорнище- Вязовиця- Красненьке- Лиса Гора- Василівка – Талалаївка-Дашівське  Лісництво-Пархомівка-Сорока-Паріївка-Іллінці), котрий розробили працівники Центру. Екскурсію можуть провести працівники культури. Звісно, на перспективу, по маршруту повинні бути  встановлені маршрутні вказівники вздовж дороги, у якому напрямку рухатися і скільки кілометрів до наступного населеного пункту, також  маркування на маршрутах  у лісистій місцевості, наприклад жовто-блакитні, і ще планується облаштувати місця для зупинок на відпочинок, розміщення наметового містечка. Цей маршрут зручний ще тим, що з кожного населеного пункту є можливість з’їхати з маршруту та  дістатися до міста Іллінці.

Серед проблем, які назвала Юлія Весна, окрім того, що розвиток туристичної галузі потребує чималого фінансового ресурсу, відсутність бюджетних готелів чи то хостелів,  незадовільний стан доріг, транспортне сполучення, низька поінформованість та інертність жителів сільських населених пунктів, які не розуміють у повній мірі, що зелений  туризм, це реальна можливість організувати власну справу.

Безумовно у нашій громаді є що показати, адже наш край має славну історію, ми володіємо значним туристично-рекреаційним, культурно-історичним  і природним потенціалом. Тож для того, аби розповісти світу про свою малу батьківщину, зацікавити туристів необхідно об’єднати зусилля влади, депутатів, фахівців культосвітньої та спортивної галузі, краєзнавців, меценатів та небайдужих, креативних жителів громади.

Leave a reply