[:ua]Про створення належних умов в закладах загальної середньої освіти для втілення стандартів Нової української школи[:]

[:ua]

Йшлося на щопонеділковій оперативній нараді у міського голови Володимира Ящука, яка відбулась 11 лютого за участі секретаря міської ради, заступників міського голови, в.о. старост, начальників  управлінь та відділів, працівників апарату міської ради, головного лікаря комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької міської ради, керівників комунальних підприємств.

Інформувала з цього питання начальник управління освіти міської ради Світлана Крот. Зокрема вона повідомила, що з 1 вересня 2018 року учні 1-х класів Іллінецької міської ОТГ, а це 221 дитина, розпочали навчання за новою програмою у рамках Концепції  «Нова українська школа». На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» з  державного бюджету було виділено 551 тис. грн., з місцевого бюджету – 55,1 тис. грн. За ці кошти закуплено меблі: 185 комплектів одномісних парт та 15 комплектів двомісних парт, 6 ноутбуків та  принтерів. 15 класів забезпечено необхідним дидактичним обладнанням.        

Завдяки співфінансуванню з міського бюджету закуплено 5 комплектів шкільних дошок (по 2 шт.) на суму 30,6 тис. грн. та аудіозвукове обладнання на суму 6,1 тис. грн. Також за рахунок залишків освітньої субвенції закуплено: 9 ноутбуків – 76,05 тис. грн, 9 принтерів – 58440 грн, 8 TV – панелей – 96 тис. грн.

Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації для оснащення кабінетів математики 2 опорних шкіл (Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №1 та Іллінецького НВК «ЗОШ I-III ступенів –гімназія №2» надано обладнання на суму 723188,4 грн.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 р. № 867 – р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» закуплено інтерактивні комплекси для Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №1 та Іллінецького НВК « ЗОШ I-III ступенів –гімназія №2 на суму 168 тис. грн. З  міського бюджету виділено  1680 грн на доукомплектування комплексів.

Особлива увага приділяється створенню доступного середовища та забезпеченню надання якісних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. В навчальних закладах ОТГ навчається 4 діток. 2 відвідують дошкільні навчальні заклади «Малятко» та  «Сонечко» у м.Іллінці, 2 навчаються в  Іллінецькій ЗОШ I-III ст. №1 та Тягунській  ЗОШ I-II ст.

Міський голова Володимир Ящук наголосив, що міська влада й надалі працюватиме у напрямку створення найкращих умов для навчання дітей та роботи педагогів, однак на контролі  в управління освіти міської ради має перебувати питання щодо надання якісних освітніх послуг у сільських малокомплектних школах. Адже діти повинні мати рівні права як селі, так і в місті. То ж будь-які рішення про збереження чи закриття навчальних закладів мають прийматись лише в інтересах дітей.

[:]

Leave a reply