Продовжується робота над формуванням концепції «Іллінецький кратер - мандруємо до метеориту палеозойської ери»

Минулої п’ятниці, 15 листопада, на базі Іллінецької міської ради відбувся семінар за участі представників Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, громадської організації «Освітній простір 2.0.», експертів з розвитку туризму та зацікавлених партнерів з Липовецького району на тему: «Формування концепції розвитку Іллінецького кратеру».
У вступному слові заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Вєга Кулявець наголосила на необхідності створення конкурентоспроможних туристичних продуктів на Вінниччині, що можливо зробити в рамках співпраці громад, бізнесу та влади. Крім того, зазначила, що Концепція розвитку астроблеми – це план дій, що визначає пріоритети розвитку Іллінецького кратера на найближчі роки та який буде коригуватися у процесі роботи.
Іллінецький міський голова Володимир Ящук, розповів про успішні проекти, реалізовані на території громади, та запевнив у підтримці даної ініціативи розвивати туристичний напрямок.
Під час семінару на розгляд учасників заходу було представлено проект Концепції розвитку Іллінецького кратера як туристичного об’єкта.
Проаналізувавши досвід формування туристичних продуктів в Україні, Нідерландах, Ізраїлю та країнах Прибалтики, координатор проекту «Зелені Шляхи України» Сергій Підмогильний надав практичні рекомендації для створення повноцінного туристичного продукту на основі потенціалу Іллінецького кратеру.
Крім цього, експерти у галузі туризму розповіли про можливі шляхи використання місцевого туристичного потенціалу та проблемні питання, які можуть виникнути у процесі реалізації концепції, обговорювали гастрономічні принади, які можуть стати складовими туристичного продукту, а також розглянули міжмуніципальну співпрацю громад та необхідності залучення грантових коштів для подальшого розвитку туризму.
У ході заходу відбувалася конструктивна дискусія, під час якої було визначено перші кроки у реалізації концепції розвитку Іллінецького кратера.
Сьогодні представники Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади, Липовецької райдержадміністрації, Іваньківської територіальної громади разом побували на Іллінецькому кратері, оглянули, які заходи для розвитку туристичного об’єкта було вжито в обох громадах, зробили фото-відеозйомку з квадрокоптера, що допоможе у подальшій роботі над проєтом, обговорили подальші кроки та спільні плани. Адже перетворити об’єкт на туристичну атракцію – завдання не з простих, до якого також повинен долучитись бізнес, зацікавлені  у розвитку зеленого туризму жителі сіл Лугова та Іванька, а не лише владні структури. Але головне – є велике бажання працювати у цьому напрямку, тому віримо в успіх!

Leave a reply