Проект Програми економічного і соціального розвитку об’єднаної громади та проект бюджету на наступний рік схвалено на засіданні виконкому міської ради

Відбулось 15 засідання виконкому міської ради 8 скликання, у ході якого було розглянуто та схвалено два надзвичайно важливі документи для подальшого розвитку громади – проект Програми соціально-економічного розвитку та проект бюджету Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік. Презентував проект Програми соціально-економічного розвитку перший заступник міського голови Олег Дмитрик. Спочатку Олег Вікторович проінформував членів виконкому про виконання відповідної програми у цьому році та ті проекти, які було реалізовано в рамках визначених програмою завдань. Далі він зупинився на основних прогнозованих показниках та пріоритетах економічного і соціального розвитку об’єднаної громади на 2019 рік. Зокрема серед визначених  пріоритетів – забезпечення економічного зростання, створення умов для підвищення рівня зайнятості та збільшення доходів населення; розвиток інфраструктури, благоустрій міста та сіл; збільшення обсягу та підвищення якості соціальних послуг; розвиток закладів освіти, культури, медицини, спорту та туристичної сфери громади; впровадження екологічних та природоохоронних заходів. Як зауважив Олег Вікторович спільно зі старостами по кожному населеному пункту визначено завдання на 2019 рік, що і де планується робити. Усі ці завдання та орієнтовна кошторисна вартість  докладно представлено у додатку до Програми.

Про бюджет на 2019 рік у порівнянні з бюджетними показниками цього року, його дохідну та видаткову частину розповіла начальник фінансового управління міської ради Тетяна Івашківська. Так, обсяг дохідної частини бюджету 2019 року прогнозується в розмірі 171, 5 млн.грн, з яких 68 % – власні надходження; 32% – трансферти з державного та обласного бюджетів. Основним бюджетоформуючим податком, як і в минулі роки,  залишається ПДФО.

Тетяна Миколаївна зауважила, що бюджет збалансовано по доходах та видатках, тож очікувана видаткова частина загального фонду міського бюджету на 2019 рік становить 171,5 млн.грн, з них майже 50 % коштів буде спрямовано на утримання закладів освіти, понад 15 млн – закладів охорони здоров’я, 7,6 млн грн – закладів культури, 19,1 млн грн – на житлово-комунальне господарство, 2 млн грн – на фінансування соціальних пільг та утримання районних організацій й установ, бюджет розвитку – 112,1 тис.грн. На наступний рік збільшено відсоток вилучення коштів із міського бюджету для подальшої їх передачі державному бюджету, так звана  реверсна дотація  становитиме 5,1 млн грн, тоді як  у 2018 році з міського бюджету було вилучено 3,3 млн грн.

Проекти цих документів було схвалено рішенням виконком. Грудні вони будуть винесені на розгляд та затвердження депутатів міської ради.

Також на засіданні виконкому було заслухано інформацію про роботу комунального підприємства міської ради «Іллінціводоканал». Інформував з цього питання начальник комунального підприємства  Юрій Томащук. Зокрема Юрій Михайлович розповів, що підприємство надає послуги з постачання питної води населенню, питної та технічної води підприємствам у  м. Іллінці; прийняття від підприємств, організацій і населення стічних вод та їх очистку. Обслуговує воно  2924 домогосподарств, 43 – бюджетні установи, 132 – інші споживачі. За 10 місяців 2018 року було реалізовано води 130,7 тис.м3 , в тому числі: населенню – 104,8 тис. м(80,2%); бюджетним організаціям – 17,4 тис. м3 (13,3%); іншим споживачам -8,5 тис м3 (6,5%). Прийнято стоків всього: – 192,1 тис. м3 .

Юрій Томащук зауважив, що водонасосна станція може обслуговувати набагато більше абонентів. Тож необхідно розбудовувати мережі, щоб якомога більше людей мали можливість користуватися послугами підприємства. Так, у 2018 році було проведено водопровід від водонасосної станції по вулиці Морозівській довжиною 1268м/п  загальною кошторисною вартістю 840 тис. грн, новий водовідвід по вулиці Космонавтів у м.Іллінці – 148м/п ; провулку Максима Кривоноса – 128м/п. На даний час проводяться  роботи по вулиці Солов’їній – 333м/п. У 2018 році за бюджетні кошти міської ради придбано водонасосну станцію за 388,6 тис. грн  та обладнано КНС на 400 тис. грн.

Члени виконкому розглянули ще ряд питань: затвердили детальний план території земельної ділянки у м.Іллінці для будівництва АЗК в смузі відводу автодороги Р33 (мікрорайон Джупинівка);  погодили договір з ТОВ «Золоті Луки» с.Паріївка щодо пайової участі підприємства у розвитку інфраструктури населених пунктів Іллінецької ОТГ; ухвалили рішення про демонтаж пристроїв примусового обмеження швидкості на вулиці Бойка у м.Іллінці.

Leave a reply