Протягом двох років в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді працюватиме волонтер Корпусу Миру

6 червня Іллінецький  міський голова Володимир Ящук провів оперативну нараду за участі заступників, в.о. старост, працівників апарату Іллінецької міської ради, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, начальника управління освіти, директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради».

Тема наради зацікавила кожного з присутніх, адже в цей день відбулась зустріч з волонтером Корпусу Миру Ектором Ріверою, який протягом двох років житиме та працюватиме в нашій громаді. Ектор розповів про те, чому вирішив працювати волонтером у Корпусі Миру (США), чому обрав саме Україну для цієї діяльності, про себе, свою країну та її культуру, реалізацію проекту «Молодіжний розвиток».

Коротенький екскурс щодо діяльності Корпусу Миру провела начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку міської ради, голова правління громадської організації «Діалог» Тетяна Герман. Саме громадська організація «ДІАЛОГ»  координуватиме та сприятиме діяльності волонтера.

Зокрема Тетяна Віталіївна розповіла, що Корпус Миру є американською урядовою організацією, що вже понад 50 років скеровує волонтерів для реалізації програм технічної допомоги у сферах освіти, розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства та охорони здоров’я у більш, ніж 130 країнах світу. Така програмна співпраця, дозволяє волонтерам та громадам, що їх приймають краще пізнати одне одного, обмінятись інформацією про культуру, мову та побут колег, а відтак зблизити країни залучені до співпраці. Робота Корпусу Миру в Україні розпочалася у 1992 році. З тих пір понад 2000 американських волонтерів побували в нашій країні, ділячись своїм професійним досвідом.

Як зауважила Тетяна Герман, стратегічними завданнями Іллінецької міської об’єднаної громади є не лише активний розвиток економіки та об’єктів інфраструктури, а також розбудова громадянського суспільства та зміцнення міжнародних зв’язків. Тож, безперечно, досвід представників Корпусу Миру у цій сфері є надзвичайно цінним для об’єднаної громади.

Ектор Рівера  розповів, що він народився та проживає в Пуерто-Рико, США. Оскільки його фах політологія та міжнародні відносини, Україна для нього цікава, бо тут проводиться багато реформ, це держава з великим потенціалом. А ще йому  подобається українська культура, мова та надзвичайно імпонує щирість, гостинність, відкритість українців.

Свої основні завдання і роль в реалізації проекту «Молодіжний розвиток» Ектор вбачає у наданні допомоги в розбудові молодіжного центру в об’єднаній громаді, вивчені англійської мови, обміні культурою та традиціями, проведені ряду заходів для молоді щодо популяризації здорового способу життя, протидії конфліктам. Також одна з цілей проекту це  привернути увагу громад до соціальних та екологічних проблем і забезпечити максимальну участь молодих людей у громадських процесах.

Міський голова подякував Ектору Рівері за волонтерську діяльність, висловив сподівання на тісну співпрацю, побажав успіхів у реалізації всіх проектів та задумів.

По завершенню оперативної наради волонтер розпочав свій перший робочий день в пришкільному таборі «Веселка» Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№3, де він працюватиме з англомовним загоном. За доброю українською традицією посланця Корпусу Миру зустріли на урочистій лінійці хлібом-сіллю. Діти розповіли про свої загони та про літній табір. Ектор – про свою  волонтерську місію. Швидко було налагоджено дружні стосунки, адже не має значення якою мовою ти розмовляєш, коли ти відкритий для спілкування та  щирої дружби.

Leave a reply