ПРОТОКОЛ № 5 позачергового засідання Іллінецької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

ПРОТОКОЛ № 5 позачергового засідання Іллінецької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

ПРОТОКОЛ № 5
позачергового засідання Іллінецької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

17 березня 2020 року 14.00 м.Іллінці

Головував: Любаревич В.В. – перший заступник голови райдержадміністрації, перший заступник голови комісії.
Секретар комісії: Падура Г.С. – головний спеціаліст сектору цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.
Присутні члени комісії:
Пинчук Л.Р., Масленчук М.М., Трішін В.М., Лемещук В.М., Скляр В.М., Паламарчук О.П., Павлов І.А., Ямкова Н.С., Письменна О.В., Бурдельна Л.П., Петренко В.П., Сігнаєвський О.В., Пачес М.М., Дацюк В.В., Бабушок О.М.
Присутні: Ящук В.М., Тітаренко С.В.
Вступне слово.
Перший заступник голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, перший заступник голови райдержадміністрації ЛЮБАРЕВИЧ В.В.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» та з урахуванням протокольного рішення №2 від 10 березня 2020 р. позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зареєстрованого за №9919/5/1-20 від 10.03.2020 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» проводиться обговорення питань щодо посилення карантинних заходів на території району введеного протокольним рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року №5.
1. Про посилення на території району заходів карантину введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» для запобігання занесення та поширенню на територію Іллінецького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.
Заслухавши інформацію завідувача ВСП «Іллінецький міжрайонний відділ лабораторних досліджень» Петренка В.П. щодо епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 за даними Міністерства охорони здоров’я від 16 березня 2020 року. В Україні зафіксовано два нових випадки інфікування коронавірусом COVID-19.
16 березня в Чернівецькій області у двох жінок було лабораторно підтверджено COVID-19. Пацієнтки ізольовані, їхній стан стабільний. Проводиться робота із контактними особами.
На сьогодні за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1, летальний випадок) області.
Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 500 зразків. З початку року Центром громадського здоров’я України отримано 94 підозри про нову коронавірусну інфекцію.
У світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них 77 257 (45,6%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 367 випадків у 142 країнах/територіях/регіонах.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» (зі змінами) та на виконання рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол № 8 від 16.03.2020року) за результатами доповіді та з урахуванням обговорення
Комісія вирішила:

1. Іллінецькому районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області (Скляр В.М.), ВСП «Іллінецький міжрайонний відділ лабораторних досліджень» (Петренко В.П.), міському, селищному, сільським головам встановити обмежувальні протиепідемічні заходи на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць:
1.1. Починаючи з 17 березня 2020 року тимчасово зупинити роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування розташованих на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, до скасування обмежувальних заходів:
центрів надання адміністративних послуг;
фітнес-клубів, тренажерних залів, спортивних майданчиків та стадіонів;
усіх торгівельних закладів, крім продуктових, побутової хімії, аптек та АЗС;
торговельно-розважальних центрів;
ринків (крім продовольчої групи товарів);
салонів красоти, перукарень;
ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, (в режимі відвідування);
інших підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які надають платні послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.
Заборонити з 17 березня поточного року заселення громадян в готелі та інші заклади готельного типу.
Дозволяється здійснювати роздрібну торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного при-значення, провадити банківську, страхову та телекомунікаційну діяльність, а також торговельну діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпе-чення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Термін виконання: з 17 березня 2020 року до скасування заборони.
1.2. Скасувати особистий прийом громадян в Управлінні праці та соціального захисту населення Іллінецької райдержадміністрації (Бурдельна Л.П.), в тому числі, надання адміністративних послуг соціального характеру в Центрі надання адміністративних послуг Іллінецької райдержадміністрації (Шмигора Є.П.)
Консультування громадян з усіх питань проводити засобами електронних комунікацій, які виключають безпосередній особистий контакт.
Термін виконання: з 17 березня 2020 року до скасування заборони.
1.3. Посилити протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності з проведенням поточних дезінфекційних заходів та запровадженням температурного скринінгу працівників.
Забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
1.4. Довести до відома адміністрацій продовольчих ринків, торгівельних мереж та продовольчих магазинів, аптек та інших суб’єктів господарювання вимоги щодо забезпечення:
персоналу магазинів та продавців на ринку засобами індивідуального захисту (маски, рукавички тощо);
реалізації товарів на продовольчих ринках виключно з облаштованих місць (прилавків);
оптимізації кількості покупців, що одночасно перебувають в закладах торгівлі, шляхом встановлення граничної чисельності споживачів в залежності від торговельних площ та наявного обслуговуючого персоналу (касирів) з дотриманням безпечної відстані.
Термін виконання: з 17 березня 2020 року до скасування заборони
1.5. Заборонити:
проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
Термін виконання: з 17 березня 2020 року до скасування заборони
регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями на некомерційній основі);
Термін виконання: з 18 березня 2020 року до скасування заборони
перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
Термін виконання: з 18 березня 2020 року до скасування заборони
заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполучені та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізниками, які виконують такі перевезення.
Термін виконання: з 18 березня 2020 року до скасування заборони
1.6. Продовжити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.
Термін виконання: постійно
1.7. Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі наради, заходи та засідання органів місцевого самоврядування.
Термін виконання: невідкладно
1.8. Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Термін виконання: невідкладно
1.9. Розглянути питання щодо забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку. Взяти під особливий контроль дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, сім’ї опікунів та піклувальників, сім’ї, у які повернулися діти з інтернатних закладів
Термін виконання: невідкладно
1.10. Здійснити комісійні перевірки дотримання вимог діючого законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів щодо:
дотримання режиму охорони, господарської чи іншої діяльності в зоні санітарної охорони на об’єкті централізованого питного водопостачання;
дотримання правил експлуатації системи питного водопостачання, встановлених режимів її роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді;
дотримання правил приймання та очистки стічних вод системою централізованого водовідведення населених пунктів;
здійснення відомчого лабораторного контролю за якістю та безпечністю питної води;
забезпечити відбір проб питної води та проведення відповідних лабораторних досліджень.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

2. Головному лікарю КНП «Іллінецька центральна районна лікарня» (Масленчук М.М.) організувати та забезпечити:
2.1. Тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
2.2. Максимальну готовність до перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
3. Керівникам підприємств, установ та організації усіх форм власності:
3.1. Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим повідомленням ВСП «Іллінецький міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України».
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
3.2. Забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
3.3. Запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
3.4. Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, та здійснювати дезінфекційні заходи.
Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду
4. Іллінецьке відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (Паламаренко О.П.) вжити заходів щодо заборони руху автомобільних транспортних засобів загального користування, якими будуть здійснюватися регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполучені (крім руху легкових автомобілів, якими перевозяться пасажири на некомерційній основі).
Термін виконання: з 18 березня 2020 року до скасування заборони

5. Начальнику відділу культури, молоді, спорту та інформації райдержадміністрації (Столяр Н.В.), приватному підприємству «Редакція районної газети «Трудова слава»», КП «Іллінецька районна організація радіомовлення» районної ради продовжити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.
Термін виконання: постійно

6. Завідувачу ВСП «Іллінецький міжрайонний відділ лабораторних дослі-джень» (Петренко В.П.), головному лікарю КНП «Іллінецька центральна районна лікарня» (Масленчук М.М.), КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» мі-ської ради (Бабушок О.М.), КНП «Центр первинної медико-санітарної допомо-ги»(Коваль В.І,), КП «Дашівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Дашівської селищної ради (Атаманчук А.В.) щоденно до 15-ї години інформувати Сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації (Зайчук Ю.К.) про результати виконання протоколь-ного рішення (електронна адреса: Illintsi_CZ@vin.gov.ua).

Термін виконання: щоденно протягом епідемічного періоду

7. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Любаревича В.В.

За дане рішення проголосували одноголосно.

Перший заступник голови комісії
з питань техногенно-екологічної
безпеки та надзвичайних ситуацій В.Любаревич

Секретар комісії з питань
техногенно-екологічної
безпеки та надзвичайних ситуацій Г.Падура

Leave a reply