Процес переробки деревини у іллінецьких лісівників – практично безвідходний!

Виробнича діяльність ДП «Іллінецький лісгосп» спрямована, перш за все, на невиснажливе використання лісових ресурсів, задоволення потреб ринку у деревині та продукції переробки. З цією метою підприємство проводить рубки головного користування у стиглих насадженнях у межах відведеного державою ліміту, здійснює вивезення та відвантаження деревини споживачам, переробляє частину деревини на власній дільниці з переробки деревини.

Серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини високою ефективністю роботи виділяється Сорокська ремонтно-будівельна дільниця ДП «Іллінецький лісгосп». Завдяки впровадженню новітніх технологій іллінецькі лісівники збільшили обсяги переробленої продукції.

Спеціалізуються тут на випуску обрізних та необрізних пиломатеріалів, ясеневих експортних заготовок. Іллінецькі лісівники провели масштабну реконструкцію деревообробної дільниці, в т. ч., з модернізації обладнання та впровадження більш високоефективних технологій виробництва.

Для пришвидшення процесу обробки деревини, заощадження часу відвантаження пилопродукції з верхніх та проміжних складів у виробничому процесі задіяно дві стрічкові мобільні пилорами «Wood-Mizer», подрібнювач для налагодження безвідходного виробництва та реалізації на енергоринок паливної тріски. На деревообробній дільниці створили додаткові робочі місця, запровадили двозмінний робочий день. Лісівники подбали і про ремонт та добудову приміщень дільниці, облаштували склади для зберігання продукції.

У зв’язку із забороною експорту вся лісопродукція підприємства у круглому вигляді реалізовується на внутрішньому ринку через аукціонні торги. На експорт підприємством відправляється лише частина продукції переробки деревини. Так, з початку року реалізовано на експорт 191 кубометр заготовок пиляних та 1025 кубометрів пиломатеріалів необрізних на загальну суму 3 млн. 795 тис. грн.

Переробка деревини у власних цехах дозволяє підприємству максимально ефективно використати наявні ресурси лісопродукції, оскільки на переробку в основному відправляється низькосортна деревина, яка не користується попитом та має низьку вартість. Відходи деревообробки переробляються на тріску і також реалізовуються споживачам, що дозволяє зробити процес переробки практично безвідходним.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

 

 

Leave a reply