Проведено нараду-семінар із старостами та  діловодами старостинських округів

Проведено нараду-семінар із старостами та  діловодами старостинських округів

15 січня 2021 року відбулась нарада-семінар із старостами та  діловодами старостинських округів. Провів нараду міський голова Володимир Ящук.

Володимир Миколайович наголосив, що саме староста й діловод є представниками місцевої влади у старостинських округах, від їх компетентності, професіоналізму, вміння налагодити діалог з жителями населених пунктів округу, швидкого реагування на проблемні питання залежитиме рівень довіри до влади в цілому та вирішення багатьох питань. Вони мають бути обізнаними з усіма сферами послуг, переліком документів, що вимагають від населення суб’єкти надання послуг, у разі потреби надати необхідну консультацію. Саме тому організовано таку нараду, щоб розповісти представникам старостинських округів про ті зміни, які відбулись у законодавстві, структурі виконавчих органів міської ради, обговорити проблеми, що виникають у роботі, надати методичну допомогу.

Зупинився  міський голова й на питаннях наповнення бюджету міської територіальної громади, проаналізував рівень надходжень  по місту та кожному старостинському окрузі, акцентував увагу присутніх на питаннях дотримання режиму роботи та трудової дисципліни.

Начальник управління економічного розвитку та інвестицій міської ради Олег Дмитрик розповів учасникам наради-семінару про зміни у структурі виконавчих органів міської ради у зв’язку із завершенням реформи децентралізації, головних розпорядників коштів, розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів коштів, підприємства та заклади, які передано з районної комунальної власності у комунальну власність міської територіальної громади.

З інформацією про ситуацію в громаді щодо народжуваності, смертності, кількості укладених шлюбів у 2020 році  виступила на нараді начальник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Світлана Бондар. Вона поінформувала присутніх про порядок державної реєстрації актів цивільного стану про народження, смерть і шлюб, зауваживши що з листопада минулого року реєстрація народження проводиться лише районним відділом за медичним висновком медичного закладу. Звернулась з проханням до старост і діловодів тримати на контролі питання реєстрації новонароджених, особливо у сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Про нотаріальні дії, що мають право вчиняти посадові особи органів місцевого самоврядування йшлося у виступі заступника начальника відділу кадрової та юридичної  роботи апарату виконавчого комітету міської ради Ірина Масненька.

Про ведення погосподарського обліку, уточнення записів погосподарських книг станом на 1 січня 2020 року, необхідність наповнення інформацією електронної бази даних системи обліку інформації «Місцева рада» говорив головний спеціаліст відділу земельних ресурсів, агропромислового розвитку та екології управління економічного розвитку та інвестицій міської ради Віктор Ярославський. Він наголосив, що наявність повної електронної бази даних дасть можливість скоротити час на підготовку різноманітних інформацій, довідок.

Детально розповідала про законодавчі зміни в сфері реєстрації місця проживання начальник відділу державної реєстрації управління економічного розвитку та інвестицій міської ради Наталія Геновська. Вже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби. Завдяки цьому і стане можливою реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання онлайн. Наталією Іванівною наголошено на порядок видачі довідок громадянам старостами та у яких випадках ці довідки видаються і кому. Також зосереджено увагу на актуальних проблемах, з якими найчастіше звертаються громадяни – реєстрація майна за померлою особою, на підставі заяви спадкоємця, реєстрація об’єктів, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., реєстрація новосформованих земельних ділянок. Також Наталія Геновська звернула увагу старост і діловодів на необхідності постійної співпраці та комунікації з органами державної влади та працівниками ОТГ, які надають послуги населенню.

Обговорили на нараді проблемні питання оформлення права власності та права користування земельними ділянками, необхідність проведення інвентаризації земельних ділянок. Виступив з даних питань начальник відділу земельних ресурсів, агропромислового розвитку та екології управління економічного розвитку та інвестицій міської ради Володимир Сліпчик.

Про інформаційне наповнення офіційного веб-сайту Іллінецької міської територіальної громади та офіційної сторінки у соціальній мережі Fasebook говорила у своєму виступі начальник відділу організаційної та інформаційної роботи апарату виконавчого комітету міської ради Оксана Тищик.

Попрацювали у цей плідно та ефективно. Обмінялися думками, обговорили проблеми та шляхи їх вирішення. Співпрацюємо і  вирішуємо всі проблеми разом на благо жителів громади.

Leave a reply