[:ua]Приклад героїзму та бойової звитяги[:]

[:ua]

Одним з важливих чинників формування історичної пам’яті є виховання дітей та молоді на прикладах життя борців за волю Батьківщини.
Яскравим прикладом героїзму, мужності, патріотизму та відваги є перемога наших дідів-прадідів у Другій світовій війні.
«Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни та її героїв», – під таким гаслом 28 лютого 2019 року пройшов урочистий захід з нагоди 100-літнього ювілею від дня народження нашого земляка, Героя Радянського Союзу Шимка Григорія Лук’яновича. В актовій залі Хрінівської філії Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 зібралося чимало односельчан, гостей, учні та учителі цього навчального закладу, щоб згадати героїчні сторінки життя відважного воїна, льотчика- винищувача Шимка Г.Л., який народився в с. Хрінівка 28 лютого1919 року. З 1943 року 24 – річний Григорій воював на різних фронтах. За період воєнних дій здійснив 203 військових вильоти , проявив мужність, відвагу та героїзм.
У травні 1946 року за зразкове виконання бойових завдань командування та проявлені при цьому мужність і героїзм гвардії лейтенанту Григорію Лук’яновичу Шимку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Окрім цього він був нагороджений вісьмома орденами та медалями.
Перед присутніми виступили: голова районної Ради організації ветеранів України імені Героїв Іллінечччини Павло Муренко, заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Трохимець, історик-краєзнавець Ольга Рудник.
Іллінецьким краєзнавчим музеєм (директор Вікторія Настич ) було організовано цікаву та пізнавальну експозицію експонатів воєнних років в коридорі школи.
По завершенню заходу відбулось покладання квітів до Меморіалу загиблих воїнів у роки Другої світової війни та меморіальних дошок, встановлених на честь Героїв Радянського Союзу Миколи Захаровича Брацюка та Григорія Лук’яновича Шимка.

[:]

Leave a reply