Реформа місцевого самоврядування та процеси децентралізації влади вже мають вагомі результати

28 серпня 2016 року відбулись вибори міського голови та депутатів міської об’єднаної територіальної громади. За результатами виборів Іллінецьким міським головою було обрано Володимира Ящука. Його підтримали 85,8% виборців, які взяли участь у голосуванні.  Як жилося громаді протягом цього року, про успіхи, досягнення, проблеми та плани на найближчу перспективу, розмова з міським головою.

– Володимире Миколайовичу, які результати діяльності протягом року?

– Найперше почну з історії об’єднання. Відрадно,  що навіть, прості жителі  зрозуміли, що після об’єднання в громаді має залишатися фінансовий ресурс та буде більше можливостей для розвитку. Сьогодні Іллінецька територіальна громада найбільша в області, загальна кількість населення – понад двадцять тисяч чоловік.

Громада до свого бюджету від підприємств, організацій, установ, які працюють на її території  отримує більше семидесяти відсотків від загальнорайонних  надходжень. Маємо для цього потужний потенціал: ТОВ “Люстдорф”, цукровий, цегельний заводи, держлісгосп, сільськогосподарські підприємства.

Якщо говорити мовою цифр, то доходи бюджету Іллінецької міської ради в частині власних надходжень  складали 12 млн. грн., після об’єднання – у шість разів більше. Власні надходження становлять  60  відсотків. Також збільшились надходження за рахунок сплати земельного та єдиного податків.

Однак збільшення доходів тягне за собою і збільшення видатків.

Левова частка  бюджетного ресурсу спрямовується на освіту, медицину, благоустрій територій населених пунктів та комунальне господарство.

Дехто трактує, що всі гроші “з’їдає” місто, але це не так. Доходи та видатки кожного старостату обліковуються окремо. Сільські території в особі старост визначають пріоритети їх використання, але як показує фінансова статистика першого півріччя цього року – місто дотує всі громади, крім Павлівської .

Приміром, 280 тис. грн виділили на освітлення вулиць та ремонт дорожнього покриття для Василівки, 450 тис. грн. – Красненьківській школі для капітального ремонту опалювального пункту та заміни котлів на енергоефективні, Жорнищенській – 208 тис.грн на аналогічні роботи, Жаданівському дошкільному навчальному закладу “Берізка” – 220 тис. грн. на впровадження заходів з енергозбереження. Кошти виділили  Якубівці, Павлівці, Хрінівці для освітлення вулиць. Сільські громади інвестуються  постійно.

– Яким бачиться майбутнє ОТГ?

-Наш поступальний та перспективний розвиток відбувається у відповідності до  затвердженої  Стратегії, яка прийнята нашою громадою  до 2020 року. Це соціальний, економічний розвиток, розвиток інфраструктури, культурно – історичного та природно – рекреаційного потенціалу громади.

Важливим стратегічним  напрямком залишається благоустрій територій, яким опікується  комунальне підприємство  “Добробут”.

У місті чисто, цвітуть квіти, проводиться озеленення, впорядковується територія полігону складування сміття, де буде встановлено лінію з сортування відходів. Завершено будівництво теплиці на території комунального підприємства «Добробут», ми  вже вирощуємо свою розсаду квітів, яку  зможемо ще й продавати, будуються гаражі для зберігання техніки.

 – Яка ефективність проектної діяльності?

– Реалізовано кілька проектів з безпеки руху,  також впорядкували центральну площу міста, встановили ліхтарі, лавки. У межах проекту “Іллінці без сміття” закуплено та встановлено вісімдесят контейнерів для побутових і пластикових відходів. Крім того, даний проект поширено на громади Павлівського, Жаданівського, Тягунського, Красненьківського старостатів. Минулого року за зданий пластик отримали 50 тис. гривень.

Придбали автовишку, новий сміттєвоз, закупили техніку, яка у місті й селах збиратиме сміття.

Завершується виготовлення Генерального плану міста.

 – Як виконуються управлінські повноваження в системі освіти, охорони  здоров’я, культурі?

– У комунальній власності міської ради 11 загальноосвітніх шкіл та 11 дошкільних навчальних закладів, тож утворили управління освіти міської ради. Створено Іллінецький освітній округ з двома опорними школами: навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія  №2 та Іллінецькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №1, що дасть можливість покращити якість надання освітніх послуг дітям, котрі проживають у сільській місцевості. Будемо спрямовувати інвестиції на придбання шкільних автобусів,  мультимедійного обладнання, оснащення лабораторій, навчальних кабінетів.

Створено комунальний заклад “Центр первинної медико – санітарної допомоги” Іллінецької  міської ради,  в складі якого функціонують три амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 12 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

Маємо 12 закладів культури, які об’єднав новостворений Центр культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради. Очолюють ці підрозділи кваліфіковані й досвідчені фахівці.

– Люди відчули, що, нарешті, розпочалися роботи з  ремонту доріг та тротуарів.

 – Тільки останнім часом провели капітальний ремонт  тротуарів  по вулиці Соборній та Незалежності в Іллінцях, капітально відремонтували  дороги на вулиці Хлібній  та  імені  Олександра Багнюка.

Протягом року півмільйона гривень, витрачено на  поточні ремонти доріг у місті та селах громади.

Встановили і новенькі автозупинки.

Роботи в плані ремонту і будівництва доріг дуже багато і ми її будемо посилено продовжувати., особливо в селах

– Кадровим потенціалом  задоволені?

– Я вважаю, що команда підібрана достойна. Формував її не за політичними переконаннями, а враховуючи досвід, професіоналізм, здатність вирішувати справи і спілкуватися з людьми. Надзвичайно потужний депутатський корпус, виконавчий комітет.

– Вам легко працювати?

– Легко працювати тому, хто нічого не робить. Буває, нерви натягнуті до краю, але я швидко відпускаю внутрішню напругу і не тримаю зла.

– Володимире Миколайовичу, як сприйняли звістку про присвоєння вам звання «Людина року» ….

– Приємно, але це мені голову  не запаморочує. Я звик працювати і бачити результати своєї роботи.

– Господарська струнка більше від батька чи матері?

– Мій батько Микола Макарович все життя працював на відповідальних посадах, а мама – Марія Олександрівна була на рядовій роботі, працювала кухарем у їдальні.

Головне, що навчили батьки –  розуміти та шанувати людей. Я переконаний: від мене вони хочуть одного – щоб їм комфортно жилося, і я докладу всіх зусиль для цього.  Моє кредо – будувати, розвивати, упорядковувати, як і належить обраному людьми очільнику громади.

– Який подарунок долі найкращий для вас?

– Я дякую Богу за все. Цьогорічний подарунок наймиліший – діти подарували нам з дружиною онучку Марійку.  Це невимовне щастя.  Вже бачу її зірочки – оченята. На День незалежності України Марійка буде в Іллінцях.

Заради них, наших нащадків, варто жити і примножувати спільний добробут. Чим  більше робиться добра, тим більше бажання працювати.

Спілкувалась  редактор ПП “Редакції газети “Трудова слава” Наталія  ТАРАНЮК

 

Leave a reply