Робоча поїздка народного депутата України Руслана Демчака в об'єднану громаду

У п’ятницю, 31 серпня, з робочою поїздкою на Іллінеччині перебував народний депутат України Руслан Демчак. Руслан Євгенович разом з головою районної державної адміністрації Андрієм Лисаком, Іллінецьким міським головою Володимиром Ящуком зустрівся з активом громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» та родинами загиблих захисників України. У ході зустрічі про роботу органів влади щодо соціального захисту учасників бойових дій інформувала присутніх начальник управління праці та соціального захисту населення Іллінецької райдержадміністрації Лариса Бурдельна. Про стан виділення земельних ділянок учасникам бойових дій – начальник відділу в Іллінецькому районі Міжрайонного управління в Гайсинському та Іллінецькому районах Головного управління Держгеокадастру Галина Савенко. Народний депутат розповів про зміни в законодавстві та законодавчі ініціативи щодо посилення соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Було обговорено й чимало питань, які турбують на сьогодні учасників АТО та членів їх родин, зокрема щодо виділення їм земельних ділянок, медичного обслуговування на пільгових засадах, колізій та неузгоджень, які виникають у наслідок запровадження монетизації пільгового проїзду, санаторно-курортного лікування. Звернулись захисники України до Руслана Євгенійовича з проханням ініціювати зміни до законодавства про освіту, аби вони мали можливість здобувати вищу освіту за рахунок коштів держави на заочній формі навчання, а не лише на стаціонарі.
Народний депутат вручив айпади дітям загиблих учасників АТО.
Слід зауважити, що за минулий і поточний роки завдяки підтримці народного депутата було реалізовано ряд проектів, спрямованих на впровадження заходів із енергозбереження в дошкільних навчальних закладах, модернізацію спортивної інфраструктури Дитячо-юнацької спортивної школи.
У дошкільному навчальному закладі «Малятко» міської ради Руслан Демчак ознайомився з виконаними роботами з енергомодернізації дитячого садка. Роботи проводилися коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи соціально – економічного розвитку окремих територій – 980 тис.грн. З бюджету громади на реалізацію проекту виділено 27 тис.грн.
У центрі уваги сьогодні підготовка загальноосвітніх шкіл до прийому першокласників та реалізація завдань реформи «Нова українська школа. Тож народний депутат побував в Іллінецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, поспілкувався з педагогічним колективом навчального закладу, оглянув класні кімнати першачків. Руслан Демчак наголосив, що основна мета освітньої реформи – навчити дітей вчитися, здобувати нові знання, мислити творчо та нестандартно, а непросто завчати шкільний матеріал. У програмі для першокласників, передбачено більше практичних завдань, аніж теорії, усі заняття будуть організовані у цікавій ігровій формі. До того ж, вони будуть займатися у класах з новою технікою. Тому саме від педагогів, насамперед, залежить успіх реалізації цієї реформи.
Руслан Євгенович привітав освітян з початком нового навчального року, подякував за відданість справі навчання та виховання дітей та побажав успіхів, високих досягнень і блискучих перемог.
Також народний депутат спільно з міським головою обговорив питання щодо завершення ремонту даху одного з корпусів школи.
Ознайомився Руслан Демчак з ходом реалізації проекту з будівництва бігових доріжок зі штучним покриттям на стадіоні Дитячо-юнацької спортивної школи Іллінецької міської ради. Дані роботи виконуються за кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та бюджету об’єднаної громади. Так з державного бюджету виділено 1 млн.грн., з місцевого бюджету – 44,267 грн.
На завершення робочого візиту Руслан Демчак побував на сміттєсортувальному комплексі, що будується у м.Іллінці. Міський голова Володимир Ящук розповів народному депутату, що на базі смітесортувального комплексу планується не лише сортувати сміття, а й частково його переробляти. Так, коштом міської ради завершується будівництво технологічних приміщень площею 250 кв.м, де буде встановлена лінія первинної переробки поліетиленової пляшки, що дасть можливість отримувати за 1 кілограм посічених пластикових відходів 24 грн, а не 8 грн так, як є на даний час за пресований пластик, та лінія з виготовлення полімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, черепиці, каналізаційних люків). Сировиною для їх виготовлення слугуватимуть відсортовані пластикові відходи та пісок місцевого видобутку. Громада матиме економічний зиск та безумовно важливу екологічну складову, бо пластик не розкладається сотні років.
У ході робочої поїздки народного депутата було визначено подальші перспективи залучення коштів з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади.
Leave a reply