Робота фронт-офісів, підготовка до вакцинації, освіта в період пандемії, ремонт вулиць і доріг та створення спортмайданчиків - ці питання обговорюлись на онлайн нараді під головуванням Наталії Заболотної

Робота фронт-офісів, підготовка до вакцинації, освіта в період пандемії, ремонт вулиць і доріг та створення спортмайданчиків - ці питання обговорюлись на онлайн нараді під головуванням Наталії Заболотної

Міський голова Володимир Ящук, секретар міської ради, керуюча справами виконавчого комітету, начальники управлінь та відділів міської ради, головні лікарі закладів охорони здоров’я громади, представники ЗМІ  сьогодні взяли участь у нараді, яка проходила в онлайн режимі під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Наталі Заболотної. В роботі наради взяли участь: заступник голови ОДА Олександр Піщик,  керівники департаментів та структурних підрозділів облдержадміністрації.

На початку наради Наталя Заболотна поділилась враженнями від робочого візиту до Липовецької міської громади із відвіданням фронт-офісу.

«Сьогодні  на Вінниччині створено 63 фронт-офіси з надання соціальних послуг населенню. Проте, створити фронт-офіс не є головним завданням,- важливо налагодити його чітку роботу,- наголосила Наталя Заболотна.-У липовецькому офісі працюють два фахові спеціалісти, проте вони не встигають фізично виконати той обсяг роботи, який необхідно здійснити під час прийому заяв, звернень громадян і не справляються з потоком людей, які звертаються до районного центру».

Вже  в ході наради,  під час зв’язку із керівництвом Липовецької міської громади, в робочому порядку було вирішено питання про збільшення кількості працівників фронт-офісу.

Важливим питанням порядку денного наради  було питання щодо готовності закладів охорони здоров’я на місцях до вакцинації проти COVID-19, яка розпочинається в області. Інформувала керівників громад заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА та регіональний координатор з організації проведення вакцинації Тетяна Бондаренко.

Посадовиця окреслила ситуацію із швидким зростанням кількості виявлених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію в області та визначила завдання громад по допомозі в організації на місцях пунктів для щеплення.

«В першу чергу вакцинуються медики!,- наголосила Тетяна Бондаренко,- вам, як головам громад, не потрібно власним прикладом агітувати за вакцинацію, якщо ви не є медичним працівником»,- наголосила вона.

Далі на нараді йшлося про підготовку закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів до контрактування з НСЗУ в напрямку забезпечення інклюзії. До голів територіальних громад  доведено вимоги та нормативи, відповідно до законодавства.

Про участь територіальних громад в розвитку доріг загального користування, зокрема: планування, умови співфінансування проєктів інформував начальник Управління дорожнього господарства облдержадміністрації Олег Бабій.  

Посадовець підготував детальну презентацію про порядок конкурсного відбору проектів з будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах та надав практичні рекомендаці з цих питань.

«В минулому році було реалізовано 25 проектів – це близько 20 км дорожного покриття в населених пунктах області капітально відремонтовано»,- зазначив він. «Відновлення комунальних доріг – це державна стратегія підтримки розвитку громад,- прокоментував профільний заступник голови ОДА Олександр Піщик,- Держава готова допомагати. Це партнерські відносини, які є гарним прикладом того як можна покращити території громад. В першу чергу, необхідно дуже якісно розробляти проектно-кошторисну документацію, передбачаючи комплексне відновлення об’єктів. Кращі проекти, які будуть подані на розгляд обласної комісії, отримають фінансування. Замовниками робіт виступатимуть громади, тож на своїх територіях втілюватимуть принцип партнерства».

В ході наради також було розглянуто питання про реалізацію програми Президента України «Здорова країна», мова йшла про розміщення спортивних майданчиків в громадах.

На завершення учасники наради обговорили роботу закладів освіти в період пандемії. Заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Олена Чорна підкреслила:«Реалізація рішення обласної комісії ТЕБ та НС щодо організації дистанційного навчання залишається сьогодні найактуальнішим. Велике прохання: спільно з керівниками органів управління освітою на місцях,забезпечити перехід на дистанційну форму навчання для 5-11 класів у закладах загальної середньої освіти.Також не забувати щоденно звітувати про випадки захворювання на коронавірус серед учнів та педагогічних працівників».

Олена Чорна також акцентувала увагу голів територіальних громад на необхідності створення інклюзивно- ресурсних центрів  та центрів професійного розвитку педагогічних працівнків у громадах області та надала конкретні роз’яснення з цього питання.

У підсумку наради Наталя Заболотна  звернула увагу учасників зібрання на необхідності   запобігання відтоку молоді з громад, створення умов для самореалізації молодих людей, для участі молоді у прийнятті рішень. Відтак, починаючи з червня минулого в області сформовано «Молодіжний конгрес Вінниччини», покликаний провадити молодіжну політику в регіоні та створювати сприятливе середовище для молоді на місцях.

 

Leave a reply