Розмова із дітьми

В КЗ Іллінецький ДНЗ №2 «Пролісок» педагогічні працівники протягом тижня навчались новим інноваційним методам та прийомам розвитку мовлення дітей дошкільного віку.

Оволодіння мовою як засобом пізнання і способом специфічно людського спілкування є найвагомішим досягненням дошкільного дитинства. Але розвиток мовлення дошкільника є великою проблемою. Стандартні методи та прийоми навчання часто не дають бажаного результату. Саме тому пошук та впровадження нових інноваційних форм роботи є актуальним та необхідним.

Освітня лінія «Мовлення дитини» Базового компонента дошкільної освіти передбачає засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях.

Вихователь – методист Уманська Ніна Анатоліївна провела із педагогами семінар – практикум «Розвиваємо зв’язне мовлення малюків». Під час проведенн семінару вихователем – методистом було надано методичні рекомендації педагогічним працівникам на тему: «Організація роботи з дітьми старшого дошкільного віку по складанню сюжетної розповіді за картиною та серією картин». Також в рамках заходу проведено майстер – клас «Мовленнєві вправи з   використанням інтерактивних методів та прийомів».

Участь у майстер – класі взяли та практично продемонстрували нові методи та прийоми вихователі:

  • Пелипенко О.В. – вправа «Показуха», метод багатоканальної діяльності;
  • Притула К.П., – метод «Коментоване малювання», «Асоціативна квітка»;
  • Вербова Г.Є. – метод «Мікрофон», використання опорних схем для складання описових розповідей, метод ейдетики.

Вихователь Сліпчик Надія Василівна провела із дітьми середньої групи №1 відкритий захід  – ігрове заняття «Смачний сніданок веселих цуценят» (творча розповідь за картиною) із використанням таких методів: вихід за межі  зображеного та віртуальні діалоги.

Вихователь Красовська Ксенія Антонівна провела із дітьми старшої групи №2 відкритий захід – заняття «Зимова пригода» (творча розповідь за серією картин) із використанням таких методів: вихід за межі  зображеного, суміжне мовлення, метод мозгового штурму та віртуальні діалоги.

Вихователь Бойчук Юлія Василівна провела із дітьми ІІ молодшої групи №3 відкритий захід – ігрове заняття «Ми охайні малюки із використанням інтерактивних методів та прийомів. В процесі заняття було використано проектор, розмову по скайпу, компютерну дидактичну гру.

Для дітей середнього та старшого дошкільного віку також було проведено відеосеанс «Урокиї  тітоньки Сови», під час якого діти вчилися складати творчі розповіді – «фантазії».

Результати впровадження педагогами нових інноваційних форм та методів роботи із розвитку мовлення дітей буде видно за підсумками навчального року.

Leave a reply