Семінар - практикум директорів шкіл в с.Лиса Гора

“Керівник і психологічний клімат у колективі” – під такою назвою 27 квітня 2017 року на базі Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар – практикум директорів шкіл.
Метою семінару було ознайомити директорів шкіл із методами формування психологічної культури керівника та працівників освітнього закладу: оволодіння навичками ділового спілкування, запобігання та розв’язання конфліктів, формування у членів колективу емпатії – уміння відчувати стан іншої людини і співпереживати з нею.
Розпочався захід із зустрічі гостей директором школи Великою Л.Л. на шкільному подвір’ї. Під час перебування в навчальному закладі керівники загальноосвітніх шкіл мали змогу ознайомитись з навчально-матеріальною базою навчального закладу: упорядкованою та затишною територією, адміністративними та навчальними кабінетами, куточком народознавства, шкільною їдальнею. В усьому відчувалася дбайлива рука керівника школи та колективу, для яких приповідка «Школа – друга домівка» – не пусті слова.
Це підтвердила і візитівка навчального закладу, яка ознайомила присутніх із системою навчально-виховної роботи школи, її кадровим складом та учнівським контингентом. У презентації було продемонстровано шляхи та методи формування сприятливого психологічного клімату в колективі. Слід підкреслити, що реалізація становлення психологічного клімату в освітньому колективі є двостороннім процесом, в якому, з одного боку, активну участь бере керівник, а з іншого – всі члени колективу, формуючи у себе позитивне ставлення до роботи, до своїх колег, до керівника, навчаючись розв’язувати ділові питання на основі, насамперед, поваги до особистості кожного учасника спільної діяльності, враховуючи його індивідуально- психологічні особливості, тобто реалізуючи гуманістичний підхід у процесі управлінської та професійної діяльності.
Змістовно, на високому методичному рівні, пройшли відкриті уроки «У царстві музики й природи» ( 1 клас, учитель Шретер Тетяна Михайлівна), «Розмноження та поширення грибів» (6 клас, учитель Матящук Світлана Іванівна), «Література рідного краю. Бесіда за творчістю Василя Білоуса» (8 клас, учитель Крижанська Оксана Григорівна), виховна година «Краса людської праці – хліб насущний» (3 клас, учитель Невмержицька Юлія Василівна).
Приємне враження на учасників семінару справив загальношкільний виховний захід на екологічну тематику «Зрозумієш природу – зрозумієш себе». Учні школи продемонстрували не тільки знання з екології, природознавства, біології та народознавства, а зарекомендували себе як справжні артисти. Також своїми творчими обдаруваннями вражали і вчителі – ведучі: Матящук С.І, Невмержицька Ю.В, Желіховська А.П.
Підсумок семінару підвела начальник управління освіти міської ради Крот С.В., зазначивши, що здоровий психологічний клімат в колективі – один із показників його зрілості, результат великої кропітної роботи, який є одним з найголовніших факторів підвищення якості освіти на різних рівнях управління: адміністративному, педагогічному, учнівському та батьківському. Світлана Василівна наголосила, що головною рушійною силою освітньої діяльності є вчитель. Саме він повинен йти в ногу з часом, бути різнобічною людиною, не обмежуватися лише сферою свого предмета, це той, хто в першу чергу вміє знаходити спільну мову зі своїми учнями. Це означає, він повинен бути ідеальним психологом. Він повинен бути сучасною інтелігентною людиною, обов’язково володіти новими технологіями. Тільки вчитель, котрий йде в ногу з часом, здатний зрозуміти своїх нових учнів і бути їм цікавим.

Leave a reply