Сергій Борзов: 1 вересня в Іллінцях діти підуть до оновленої школи

Сьогодні, 26 серпня, голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов побував в Іллінецькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №2» Іллінецької міської ради, аби пересвідчитися в стовідсотковій готовності навчального закладу до нового навчального року.

Капітальний ремонт, в тому числі, заміна покриття покрівлі, утеплення фасаду, ремонт внутрішніх вбиралень із забезпеченням умов інклюзивності, водовідведення та благоустрій території Іллінецької школи було проведено у рамках реалізації на Вінниччині Національної програми «Велике будівництво». Роботи розпочато в 2019 році. Проєкт капітального ремонту будівлі Іллінецької школи входить до переліку 15 об’єктів «Великого будівництва», які реалізовуються на Вінниччині.

Сьогодні Іллінці мають сучасний заклад освіти, який враховує потреби маломобільних верств населення, новий стадіон та гарну територію. І ще важливо – тут гарний педагогічний колектив. До речі, цікаво було дізнатись, що чверть вчителів – випускники цієї ж школи“, – зауважив Сергій Борзов.

Голова обласної державної адміністрації поспілкувався з директором та педагогічним колективом закладу, оглянув навчальні класи, спортивну залу і зону відпочинку, яку діти оформили власноручно на уроках праці.

Варто зазначити, що навчальний заклад є опорною школою, в якій навчається  860 учнів. Цьогоріч школа прийме до своїх стін 74  першокласники.

«Дуже гарна школа – поділився враженнями від побаченого керівник області. — Загальна вартість проєкту – 5,2 млн грн. Державний фонд регіонального розвитку виділив на капітальний ремонт 4,6 млн грн. Відтак, кошти місцевого бюджету склали 0,6 млн грн. Це вже другий об’єкт «Великого будівництва», який ми сьогодні проінспектували на предмет готовності до відкриття першого вересня».

Створення якісного освітнього простору та комфортних умов для здобуття освіти – пріоритет влади всіх рівнів, – наголосив Сергій Борзов.

Голова обласної державної адміністрації також підкреслив, що оновлена школа – яскравий приклад діяльності голови об’єднаної територіальної громади  як доброго господарника, який працює на своєму місці.

Як розповіла директор школи Раїса Гобеляк, Іллінецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» побудований у 1974 році. Цегляні стіни будівель без штукатурки недостатньо ефективно утримували тепло, не забезпечувала належну теплоізоляцію і стара покрівля навчальних корпусів. Відтак, не дотримувався температурний режим в класних кімнатах, лабораторіях, коридорах, подекуди була надмірна вологість. Капітального ремонту потребували санвузли та зовнішні  сходові  марші, які не були належним чином облаштовані.

«Школа перевершила всі наші сподівання. Ми б не зробили цього без підтримки держави, Мінрегіону, Державного фонду регіонального розвитку, обласної державної адміністрації. Дякую голові обласної державної адміністрації, будівельникам, педагогам, за реалізацію цього проєкту. Сьогодні Іллінецький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2 – справжня окраса нашої громади, району, рідної Вінниччини та України», – зазначив голова Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук.

 

Leave a reply