Сергій Борзов: Доба після ракетного обстрілу середмістя Вінниці

Сергій Борзов: Доба після ракетного обстрілу середмістя Вінниці
Вчора відбувся ракетний обстріл м. Вінниці: загалом було випущено 5 ракет з підводного човна із акваторії Чорного моря. Три ракети «Калібр» влучили в інфраструктурні об’єкти міста, 2 ракети збили ППО на території Вінницької області. Уражено цивільні об’єкти соціально побутової та культурної сфери Вінниці, загинули жінки, діти..
 
Начальник Вінницької військової адміністрації Сергій Борзов (Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА) у коментарях для телеканалу «Рада» зазначив: «Удар нанесено по одній з центральних площ міста, де було в цей час багатолюдно.
 
Пошкоджено 50 автомобілів, в яких також знаходились люди.На жаль, є 23 загиблих, з них – троє дітей. На сьогодні госпіталізовано 80 людей: 52 людини – учора ввечері, але до ранку кількість звернень збільшилась через шок та ускладнення. В лікарнях міста були задіяні усі операційні – зокрема, у міській і обласній клінічних лікарнях та у військових мед закладах. Були викликані на роботу всі лікарі, проблем із медикаментами та медичним обслуговуванням наразі немає».
Очільник ОВА зауважив, що на завалах будівель, які постраждали, працюють слідчі та фахівці з прокуратури. Як тільки закінчаться слідчі дії та буде надано дозвіл, вони будуть знесені.
 
«Ми не бачимо сенсу їх ремонтувати, оскільки вони розбиті вщент. Постраждала уся інфраструктура цієї площі – важливої артерії м. Вінниці, яка йде до залізничного вокзалу та до багатьох торгівельних центрів. Рашисти свідомо б’ють саме по мирному місту, адже Вінниця не знаходиться у зоні бойових дій. Постраждали маленькі діти, троє, на жаль, загинули.Щодо пошкоджених житлових будинків: плануємо швидко відновити дахи на двох будівлях, а також вікна, рами, які зазнали пошкоджень у 56 будинках»,- запевнив Сергій Борзов.
 
Після ракетного удару була оперативно створена гаряча лінія із пошуку людей та для заявок на відновлення житла. Також було здійснено перевірку стану укриттів. Територіальній громаді м. Вінниці надано припис щодо виявлених недоліків і встановлено термін на їх усунення.
 
«Вчора одне з укриттів особисто перевіряв Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Сьогодні одне з укриттів неподалік від місця трагедії перевіряв заступник Голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко. Будуть зроблені відповідні висновки і найближчим часом буде проведений їх ремонт та облаштування. Загалом, перевірка та приведення всіх укриттів до ладу проводитиметься дуже швидко»,- зазначив очільник ОВА.
 
Сергій Борзов закликав усіх мешканців м. Вінниці та Вінницької області не ігнорувати оповіщення про повітряну тривогу, адже це може бути небезпечно і призвести до трагедії.
 
Leave a reply