Сергій Борзов: "Тарифи для населення не повинні бути більшими, ніж минулорічні"

Сергій Борзов: "Тарифи для населення не повинні бути більшими, ніж минулорічні"
Тарифи для населення не повинні бути більшими, ніж минулоріч.
Таке завдання поставив сьогодні під час засідання обласної комісії з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2021–2022 років.
Новий опалювальний сезон розпочинається вже через місяць, тож необхідно повністю вирішити усі проблемні питання, аби забезпечити вчасне і стабільне проходження опалювального сезону.
Станом на 15.09.2021 р. в області підприємствами житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2021-22 рр. виконано близько 97% від запланованих обсягів роботи, в т.ч. по тепловому господарству – 98%, по житловому фонду – 95%, по водопровідно-каналізаційному господарству – 95%, по закладам соціально-культурного призначення – 99%.
Ціна на тепло для населення не повинна відрізнятися від минулорічної ціни!
В цій частині держава передала повноваження місцевій владі.
Тому обов’язок місцевої влади, встановити такі тарифи, які не будуть тягарем для українців. Таке доручення дав головам територіальних громад!
Безумовно, влада не залишить без підтримки жодну громаду!
Нагадаю, що Україна перейшла на ринок газу, тому ціна на блакитне паливо формується на ринку.
Якщо порівнювати з ціною на європейських хабах, то там ціна вище 20 грн за кубометр.
Головні складові платіжки, що приходить людині за утримання житла – це ціна на газ та світло. Тому саме з того, яка буде вартість на ці послуги буде залежати те, чи зможе людина оплатити зі своїх доходів квартплату, чи це буде їй зробити важко?
Головне сьогодні – знайти можливості для того, щоб врегулювати питання вартості саме світла та газу.
Ще одна ініціатива держави!
Днями на засіданні Кабінету Міністрів прийнято розроблену Міністерством енергетики постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України» від 5 червня 2019 р. № 483.
Відповідно до неї з 1 жовтня для населення, що споживає електроенергію менше 250 кВт*год на місяць, тариф знизиться на 14% – до 1,44 грн.
Враховуючи, що на європейському газовому ринку виник дефіцит газу, ціни зросли до історичного максимуму й зараз перевищують 600 доларів за тисячу кубометрів.
Вартість природного газу врахована в плановому тарифі:
для населення 7420,0 грн (з ПДВ) – сформована як ціна природного газу, визначена в довгостроковому контракті з постачальником природного газу «Нафтогаз Трейдинг».
Для бюджету та інших споживачів 7513,3 грн (з ПДВ) – середня ціна природного газу, що склалася протягом минулого опалювального періоду (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу).
Вартість природного газу для бюджету та інших споживачів (обсяг ІІ), доведена «Нафтогаз Трейдинг» для теплопостачальних підприємств на вересень становить – 17100,228 грн (з ПДВ) (без транспортування та розподілу природного газу).
За результатами наради дав доручення представникам профільних департаментів оптимізувати витрати і знайти додаткові кошти для бюджетних установ за рахунок вільного залишку на компенсацію різниці в тарифах.
ЦІНА НА ТЕПЛО ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ НЕ ПОВИННА ЗМІНЮВАТИСЬ ВІД ЦІНИ МИНУЛОГО РОКУ!!!
Leave a reply