Школа майбутнього

14 березня 2018 року на базі Іллінецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія №2» з ініціативи та за активної участі управління освіти  Іллінецької міської ради відбувся семінар-практикум  директорів ЗОШ «Реалізація проекту Нового освітнього простору в навчальному закладі відповідно до концепції  «Нової Української школи». На семінар були запрошені директори центру дитячої та юнацької творчості й дитячої юнацько-спортивної школи міста Іллінці. Гостями семінару стала делегація Оляницької  ЗОШ І-ІІІ ступенів  Тростянецького району на чолі з директором Довбнею Т.С.

Усі присутні відвідали відкриті уроки, на яких учителі Костюк І.В., Лакеєв В.С., Сидоренко О.В., Заболотна Л.Ф., Прокуда Ю.С. продемонстрували  використання сучасних інформаційних технологій,  ефективність роботи з інтерактивними дошками , ТV-панелями, комп’ютерами  з метою формування стійкої мотивації учнів до навчальної діяльності. На уроці англійської мови  учні  вдосконалювали  мовні навики у спілкуванні з волонтером Ектором Ріверою.

Особливий інтерес учасників семінару, зокрема і його гостей, викликала ранкова зустріч в 1А класі. Саме він  став першопрохідцем у запровадженні нової навчальної програми відповідно до концепції Нової української школи. Класовод Сліпчик Л.П. з ентузіазмом сприйняла нововведення, стала  пропагандистом нового підходу до освітньої діяльності  в початковій школі не лише в громаді, але й в області. Тому делегації інших районів на її уроках для учнів не є чимось вийнятковим.

Учасники семінару з цікавістю переглянули відео-презентацію  навчального закладу з теми семінару, взяли участь у  засіданні круглого столу. Присутнім було запропоновано  дати відповідь на проблемне  питання «НОП для НУШ: місія нездійсненна?!». У ході обговорення теми всі прийшли до висновку: сучасна освіта  потребує кардинальних змін, оскільки суттєво змінилися завдання школи і самі учні, які сьогодні приходять навчатися. А це можливо лише за  умови осучаснення матеріальних засобів освіти, її змісту та зміни психології  вчителя. У його арсеналі  форм і методів навчання мають домінувати засоби формування життєвих компетенцій учнів, а не намагання наповнити голови дітей стандартними знаннями.

Обрамленням семінару-практикуму став наскрізний виховний захід «Природоохоронна акція «Життя первоцвітам». Коридор першого поверху прикрашали, виготовлені учнями (учитель Ложкіна І.О.) яскраві композиції із штучних первоцвітів, зроблені з паперу, пластику, пінопласту та інших матеріалів. Присутні на  семінарі-практикумі учні 8-10-х класів стали учасниками та глядачами флешмобу  «Збережімо первоцвіти!». Завершення акції відбулося  в актовій залі  виступом екологічної агітбригади.

Підводячи підсумок  семінару-практикуму,  начальник управління освіти Крот С.В. відзначила актуальність теми, складність  завдань, які стоять перед освітянами громади  у зв’язку із запровадженням концепції «Нова українська школа», подякувала педагогічному колективу  та адміністрації НВК за організацію семінару-практикуму.

Leave a reply