Стабільна робота промислових підприємств - запорука успішного розвитку громади

Іллінецький цукровий завод – підприємство, яке має більш ніж 150-літню історію. Переробляв завод на той час 135 тонн буряків на добу. Сьогодні – це потужне підприємство, що забезпечує роботою понад 400 іллінчан та є одним з найбільших платників податків до бюджету міської об’єднаної територіальної громади. Однак останнім часом серед жителів району чимало розмов і чуток про те, що завод працює останній сезон. Іллінецький міський голова Володимир Ящук разом зі своїми заступниками провів робочу зустріч з керівниками ТОВ «Іллінецький цукровий завод» Олександром Паньковим та Віктором Юром, у ході якої було обговорено стан та перспективи роботи підприємства, проблеми, які потребують спільного вирішення. Побували керівники громади й на виробництві, де ознайомились з ходом реалізації проекту щодо технічної модернізації підприємства.
Як розповіли Олександр Дмитрович та Віктор Володимирович, цукрова галузь нині переживає складні часи. Перенасиченість ринку готовою продукцією та низькі ціни на цукор як в Україні, так і в світі, масове завезення в країну цукрозамінників, які витісняють натуральний цукор з кондитерського виробництва, а також підвищення цін на пальне та енергоносії створюють не дуже сприятливі умови для її розвитку. Та й через дощове літо цукристі цьогоріч не найкращої якості, вражені гниллю і хворобами, вони довго не зберігаються і псуються при транспортуванні. Частка в них цукрової речовини значно нижча від очікуваної. Однак, незважаючи на всі виклики та ризики, завдяки ефективному менеджменту, Іллінецький цукровий завод розпочав свою роботу в сезоні цукроваріння 2018 року. На даний час на Вінниччині працюють лише 6 цукрових заводів, в Україні таких підприємств 40. Деякі потужні підприємства взагалі не розпочали роботу в новому сезоні.
Складна фінансова ситуація змусила керівництво приймати не дуже популярні рішення, аби втримати підприємство та уникнути банкрутства. Для того, щоб зменшити транспортні витрати (у минулому році підприємству перевезення коштувало близько 13 млн гривень, а при нинішніх цінах на пальне ця цифра б зросла до 20 млн грн), цукровий буряк приймають лише з ближніх районів, зокрема Тульчинського, Оратівського, Липовецького та місцевих господарств: СТОВ «Злагода» с.Павлівка, СТОВ «Україна» с.Тягун, Іллінецька філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» м.Іллінці, СТОВ «Нива» с.Красненьке, ТОВ
«Агрофірма Гарант – Інвест» с.Якубівка, ПАТ «Жонище» с.Жорнище. Змінено умови прийому сировини, зокрема збільшено частку на користь підприємства, тож деякі аграрії відмовились від співпраці.
Як і багато цукрових заводів, підприємство цьогоріч не робить запас буряка на весь виробничий сезон, лише на 10 днів на випадок негоди. За добу його приймають стільки, скільки можуть ефективно і якісно переробити, а це майже 3000 тонн. Станом на 1 листопада перероблено більше 100 тис тонн цукрового буряка. За сезон планують переробити 120 тис тонн та виготовити 13 – 14 тис. тонн цукру. Хоча Віктор Юр зауважив, що на даний час стали надходити пропозиції й від тих господарств, які раніше категорично не погоджувалися на умови 50 на 50, тому важко спрогнозувати кінцеву дату завершення сезону цукроваріння та кількість переробленої сировини.
Основним завданням, яке на сьогодні ставить перед собою керівництво заводу, є технічне удосконалення й переоснащення підприємства, впровадження заходів з енергозбереження та зменшення споживання газу. За останні два роки на ці цілі витрачено майже 60 млн гривень. Автоматизовано процес виробництва, встановлено нове обладнання – 2 фільтр – преси, які дають змогу економити блакитне паливо, вдосконалено теплову схему заводу, закуплено парову турбіну, проект на встановлення якої ще в стадії розробки. На наступний рік планується частково перейти на альтернативні види палива. Газ буде використовуватись, але значно в менших обсягах. Впровадження сучасних прогресивних технологій сприятиме зниженню собівартості цукру і збільшенню обсягів його виробництва.
У ході зустрічі міський голова поцікавився, яка заробітна праця на підприємстві, які створено умови для працівників. Віктор Володимирович розповів, що на підприємстві цінується праця кожного: від робітника до кваліфікованого спеціаліста, від досвідчених фахівців до тих молодих людей, які лише розпочинають свій трудовий шлях на заводі. Середня заробітна праця у сезон складає 7-8 тисяч гривень, а висококваліфіковані працівники отримують 15-20 тисяч гривень. Для зручності та комфорту людей облаштовано побутові кімнати, впорядковано територію, відремонтовано гуртожиток.
«Іллінецький цукровий завод працює й ми будемо докладати всіх зусиль, аби він успішно й ефективно працював у наступних сезонах цукроваріння. Для цього маємо необхідний досвід, гарний колектив та чимало планів щодо технічної модернізації виробництва», – наголосив Олександр Паньков.
Міський голова Володимир Ящук побажав успішної роботи та вдалої реалізації усіх проектів і задумів.

Leave a reply