«Староста – лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної громади»

Така тема  науково-практичної  конференції, яка відбулась 18-19 вересня у Дніпропетровську. Участь у конференції взяло 135 старост України  з 11 областей України, зокрема й староста сіл Красненьке та Лиса Гора нашої громади Валерія Підлісняк.

Основна ідея практичної конференції – обмін досвідом та популяризація посади старости. Адже побутує думка, що староста мало що може. Він займається лише благоуструєм, перекладанням паперів і до бюджету немає жодного відношення, так як не є розпорядником коштів. Все це залежить від самої особистості старости і його планів щодо розвитку підзвітної території. Староста має основний козир – він є лідером громади, саме він формує громадську думку, саме він знає основні потреби і проблеми громади. Староста той місточок, що з’єднує простих людей і владу.

Дніпропетровщина поділилася своїми практичними і теоретичними напрацюваннями у сфері децентралізації. Позитивне враження на всіх справив староста Новоолександрівської ОТГ Андрій Пінчук. Адже він не лише популяризує своє село як «екоселище», розвиваючи туризм. Він виховує 11 дітей та ще й править службу в храмі Української Православної Церкви.  У його підпорядкуванні 4 села: Волоське, Рашівка, Майорка, Червоний садок. За два роки децентралізації у старостинському окрузі проведена вода, організований вивіз сміття, відремонтовані амбулаторія, садочок, школа, дороги. Активну участь у розвитку сіл бере громадська організація, що вкрай важливо. Кожна людина може стати реформатором своєї території, презентувати її з кращої сторони.

Яскравим прикладом формування бренду території старостинського округу для усіх учасників науково-практичної  конференції стало смт Петриківка. Петриківка презентувала себе мальовничою, чаруючою, неповторною та багатою талантами. Практично кожен будинок, магазин, навіть тин – розмальовані, що підкреслює різнобарв’я України. Діток навчають розпису пальцями з трьох років. Мали можливість спробувати себе у ролі художників і старости. Їхніми учителями сталі вихованці Петриківського будинку творчості. Заряд позитивних емоцій та петриківська картинка досі у серці кожного учасника науково-практичної конференції.

Досить цікаво було побувати й в опорній школі у Петриківці. Захоплював не лише яскравий оригінальний дизайн навчального закладу, а й впровадження інноваційних методик навчання та виховання дітей. У кожній класній кімнаті є проектор та мультимедійна дошка. Пишаються петриківчани медіатекою (поєднання бібліотеки  та комп’ютерного  класу) та ресурсною кімнатою для діток з обмеженими фізичними можливостями та необмеженим потенціалом.

Вразив своєю перспективністю  і Степнянський старостинський округ Слобожанської ОТГ. Тут  ремонтуються дороги, школа, дитячий садочок. Заново будується будинок культури та центр безпеки, в якому базуватиметься пожежний підрозділ. Варто зазначити, що в цьому році бюджет Слобожанської ОТГ склав 262 млн. гривень.

Про науково-практичну  конференцію, про досвід роботи своїх колег з Дніпропетровщини Валерія Валеріївна розповіла на щопонеділковій оперативній нараді.

 

 

 

Leave a reply