Така тема науково-практичної конференції, яка відбулась 18-19 вересня у Дніпропетровську. Участь у конференції взяло 135 старост України з 11 областей України, зокрема й староста сіл Красненьке та Лиса Гора нашої громади Валерія Підлісняк.
Основна ідея практичної конференції – обмін досвідом та популяризація посади старости. Адже побутує думка, що староста мало що може. Він займається лише благоуструєм, перекладанням паперів і до бюджету немає жодного відношення, так як не є розпорядником коштів. Все це залежить від самої особистості старости і його планів щодо розвитку підзвітної території. Староста має основний козир – він є лідером громади, саме він формує громадську думку, саме він знає основні потреби і проблеми громади. Староста той місточок, що з’єднує простих людей і владу.
Дніпропетровщина поділилася своїми практичними і теоретичними напрацюваннями у сфері децентралізації. Позитивне враження на всіх справив староста Новоолександрівської ОТГ Андрій Пінчук. Адже він не лише популяризує своє село як «екоселище», розвиваючи туризм. Він виховує 11 дітей та ще й править службу в храмі Української Православної Церкви. У його підпорядкуванні 4 села: Волоське, Рашівка, Майорка, Червоний садок. За два роки децентралізації у старостинському окрузі проведена вода, організований вивіз сміття, відремонтовані амбулаторія, садочок, школа, дороги. Активну участь у розвитку сіл бере громадська організація, що вкрай важливо. Кожна людина може стати реформатором своєї території, презентувати її з кращої сторони.
Яскравим прикладом формування бренду території старостинського округу для усіх учасників науково-практичної конференції стало смт Петриківка. Петриківка презентувала себе мальовничою, чаруючою, неповторною та багатою талантами. Практично кожен будинок, магазин, навіть тин – розмальовані, що підкреслює різнобарв’я України. Діток навчають розпису пальцями з трьох років. Мали можливість спробувати себе у ролі художників і старости. Їхніми учителями сталі вихованці Петриківського будинку творчості. Заряд позитивних емоцій та петриківська картинка досі у серці кожного учасника науково-практичної конференції.
Досить цікаво було побувати й в опорній школі у Петриківці. Захоплював не лише яскравий оригінальний дизайн навчального закладу, а й впровадження інноваційних методик навчання та виховання дітей. У кожній класній кімнаті є проектор та мультимедійна дошка. Пишаються петриківчани медіатекою (поєднання бібліотеки та комп’ютерного класу) та ресурсною кімнатою для діток з обмеженими фізичними можливостями та необмеженим потенціалом.
Вразив своєю перспективністю і Степнянський старостинський округ Слобожанської ОТГ. Тут ремонтуються дороги, школа, дитячий садочок. Заново будується будинок культури та центр безпеки, в якому базуватиметься пожежний підрозділ. Варто зазначити, що в цьому році бюджет Слобожанської ОТГ склав 262 млн. гривень.
Про науково-практичну конференцію, про досвід роботи своїх колег з Дніпропетровщини Валерія Валеріївна розповіла на щопонеділковій оперативній нараді.