Стрітення у "Сонечку"

[:ua]

Вже стало традицією ознайомлювати дітей  дошкільного закладу №1 «Сонечко» із народними святами. Цікаві та пізнавальні заходи було організовано до  Стрітення, зокрема музично-спортивну розвагу «Зимі з Весною помиритись і нам ніколи не сваритись».

На святі розповідалося про те, як з давніх-давен люди вірили, що на Стрітення обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе – тому до кінця місяця і господарювати. Побутував цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні  жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок – «жайворонків». Їх давали дітям, щоб віднесли в садок.

Люди вірили: птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму. А називали випечених пташок жайворонками тому, що за давніми легендами, ця пташка народилась із сонячного жару.

[:en]

Вже стало традицією ознайомлювати дітей, дошкільного закладу №1 «Сонечко»,  із народними святами українського народу. Одним із таких свят стало Стрітення.

За народними віруваннями, цього дня – 15 лютого – зима зустрічається з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше – перемогла Весна, якщо холодніше – Зима.

Ну от і Стрітення на нашому порозі,
Зима уже повинна відійти,
Бо вже весна, бо вже весна в дорозі,
І їй пора приходити й цвісти.
То ж хай виходить сонечко й світліє
Усе навколо: річка, береги.
Мороз хай відійде і потепліє,
Та потечуть водичкою струмки…
Весна з Зимою стрінуться сьогодні,
І заблищить водичка де-не-де.
Які б там передбачення погодні

В нас не були, а вже весна іде!

От і сьогодні відбулася музично-спортивна розвага «Зимі з Весною помиритись і нам ніколи не сваритись».

На розвазі були присутні наші вихованці та вихователі.

На святі розповідалося про те, як з давніх-давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе – тому до кінця місяця і господарювати. Побутував цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні  жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок – «жайворонків». Їх давали дітям, щоб віднесли в садок.

Люди вірили: птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму. А називали випечених пташок жайворонками тому, що за давніми легендами, ця пташка народилась із сонячного жару.

[:]

Leave a reply