Сучасні технології – новій школі

Інформатизація суспільства, впровадження у сферу освіти сучасних інформаційно – комунікаційних технологій відкривають нові перспективи для підвищення ефективності навчально-виховного процесу, зокрема, і в процесі навчання дисциплін природничо-математичного циклу. Саме ці предмети є сьогодні пріоритетними в державі.

Як відомо, Колегією Міністерства освіти і науки України прийнято рішення щодо обов’язкового складання іспиту з математики у 2021 році випускниками закладів загальної середньої освіти. А тому нагальним питанням є покращення надання освітніх послуг здобувачам освіти. На жаль, рейтингові показники Вінницької області з математики за підсумками ЗНО – 2018 р. – невтішні. Про це повідомив директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко на колегії Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА. То ж зрозуміло, що необхідно кардинально змінювати у школах підходи щодо вивчення точних дисциплін. З цією метою комунальним закладом «Центр матеріально-технічного та інформаційного забезпечення закладів освіти області» було безкоштовно надано обладнання для оснащення 2-х кабінетів математики Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №1 та Іллінецького НВК «ЗОШ I-III ступенів – гімназія №2» вартістю 361594,20 грн кожне.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 р. №867-р виділено кошти для придбання двох інтерактивних комплексів вартістю по 84 тисячі гривень кожен для вище названих опорних шкіл. До складу кожного комплексу входить мультимедійний проектор, маркерна дошка, зовнішня акустична система, система опитування, ноутбук вчителя, цифрова документ-камера, настільна веб-камера, зовнішній пристрій для оптичних носіїв, флеш-накопичувач, 14 ноутбуків для учнів, прилади загального призначення та пристосування для практичних робіт з математики та інше.

За рахунок залишків освітньої субвенції, спрямованих на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій із співфінансуванням із місцевого бюджету для Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №1 та Іллінецького НВК «ЗОШ I-III ступенів – гімназія №2» придбано по одному комплексу шкільних меблів у складі двох шкільних дошок вартістю 6120 грн. кожен. Аналогічні шкільні меблі закуплено для Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №3, Хрінівської філії та Красненьківської ЗОШ I-III ступенів. Загалом витрачено 30600 гривень коштів бюджету Іллінецької міської ОТГ. За рахунок цієї ж субвенції придбано комплект аудіоапаратури для Іллінецької ЗОШ I-III ступенів №3 на суму 6103 гривень.

Сподіваємося, що впровадження модерних технологій в сучасний освітній процес стане доброю традицією не тільки в опорних, а й у сільських школах також. Саме це є однією зі складових забезпечення доступу до якісної освіти усіх учасників освітнього процесу та підвищення рівня знань.

Leave a reply