«Тепла медіатека – творчий осередок сільської громади»

У п’ятницю, 16 листопада, в селі Павлівка Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади було урочисто відкрито сільську мультимедійну бібліотеку, переобладнану в рамках проекту «Тепла медіатека – творчий осередок сільської громади». Втілено у життя цей проект завдяки співфінансуванню з бюджету 15 обласного конкурсу розвитку територіальних громад, бюджету об’єднаної громади та фінансовій допомозі базового сільськогосподарського підприємства СТОВ «Злагода».
Мета його перетворити бібліотеку на сучасну теплу і затишну медіатеку – інформаційний та культурний центр Павлівського старостинського округу. І кожний хто завітав до Павлівської бібліотеки в цей день підтвердить, що цей задум вдався. Адже за досить короткий час тут було проведено утеплення та капітальний ремонт приміщення, придбано сучасні меблі, комп’ютерну техніку, копіювальний апарат, плазмовий телевізор, нові друковані видання та інтерактивні ігри. Бібліотеку підключено для мережі Інтернет, що суттєво розширює спектр бібліотечних послуг і не тільки. Оновлена медіа бібліотека надає можливість як дорослим, так і дітям безкоштовного доступу до мережі Інтернет, запису отриманих матеріалів на віддалені носії інформації чи друк їх на принтері, сканування та копіювання. Налагоджено skype – зв’язок, тобто за потреби людина, яка не має вдома інтернету й комп’ютера, зможе прийти до бібліотеки й поспілкуватися з рідними та близькими в режимі он – лайн. Старенькі зможуть за допомоги бібліотекаря оплатити комунальні послуги на місці, а не їхати в районний центр. Особливо для дітей та мешканців будинку людей похилого віку, котрий розташований у Павлівці, медіатека відкриває простір для спілкування: тут організовуватимуться віртуальні подорожі по світу, різноманітні тематичні заходи, конкурси, обговорення цікавих книг, фільмів, статтей, тощо. Малеча зможе просто прийти пограти в інтерактивні чи комп’ютерні ігри й разом з тим взяти почитати додому цікаву книжку. Старшокласники та студенти підготуватись до занять та іспитів, інтерактивно навчатись. А професійний бібліотекар з легкістю допоможе їм зорієнтуватися у потужному потоці видань паперового й цифрового форматів та знайти достовірні джерела інформації.
Розділити радість цієї важливої для громади події та почерпати для себе цікаві ідеї на свято прибули працівники сільських (міських) Будинків культури та методисти центральних, міських, районних бібліотек з усієї області. Були присутні й поважні гості голова обласної профспілкової організації працівників культури Вінниччини – Тетяна Побережна, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Тімірязєва – Лариса Сенник, представники з Національної бібліотеки України ім.Ярослава Мудрого, директор СТОВ «Злагода» с.Павлівка Віктор Лисак. Гості у своїх вітаннях бажали успіхів у реалізації проекту, побільше читачів, нових книг, цікавих заходів та подальшого розвитку бібліотечній справі у громаді. Вони відзначили тісну співпрацю й підтримку міської влади, у всіх питаннях, що стосуються культурного і творчого життя, як у місті, так і селах громади. Звичайно не обійшлось і без подарунків. Для бібліотеки гості подарували книги та USB-флеш-накопичувачі.
Іллінецький міський голова Володимир Ящук привітав гостей та подякував усім, хто брав участь у реалізації цього проекту, хто допомагав успішному його завершенню.
«Мультимедійна бібліотека є пілотним проектом з точки зору впровадження сучасних ідей в інших бібліотеках громади. Ми плануємо у наступному році всі сільські бібліотеки Іллінецької ОТГ, а їх, крім Павлівської, 9, підключити до швидкісного Інтернет-зв’язку та придбати комп’ютерну техніку. Змінено підхід до цільового призначення бібліотек, особливо на селі. Це не лише книгозбірня, це багатофункціональний інформаційний центр, центр комунікацій, де проводитимуться різноманітні зустрічі, вечори, дискусійні клуби, де надаватимуться нові послуги. Я сподіваюсь, що бібліотеки громади стануть справді культурно-просвітницькими осередками та в них завжди будуть відвідувачі», – зазначив Володимир Миколайович у своєму виступі.

Leave a reply