У громаді розпочався фестиваль народної творчості «Від села до села»

13 жовтня, у переддень великого свята Покрови Пресвятої Богородиці, в селі Пархомівка розпочався фестиваль народної творчості старостинських округів нашої громади «Від села до села».
Ініціатором таких обмінних концертів виступив директор Сорокського сільського будинку культури Михайло Сірук. За підтримки Центру культури мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради та Жаданівського старостинського округу творчі колективи цього закладу культури завітали до с.Пархомівка.
Про свято сповіщав духовий оркестр, який грав біля Пархомівського сільського клубу. Усі, хто прийшов на концерт, мали змогу оглянути у фойє світлиці, де були представлені вироби народно-прикладного мистецтва майстринь сіл Сорока, Жадани та Пархомівка. Не оминули увагою організатори й гастрономічну складову свята. Хазяї – старостат Хрінівського старостинського округу, колектив Пархомівського сільського клубу (завідувач Микола Фіяло ) та гості – культпрацівники Сорокського сільського будинку культури наварили смачної юшки та вареників, напекли пирогів та млинців.
А в залі на святкове дійство з нетерпінням чекали глядачі. Розпочався фестиваль з прологу про хліб. За гарною українською традицією в.о. старост Жаданівського та Хрінівського старостинських округів обмінялися хлібами, а глядачів пригостили смачним короваєм.
Оскільки захід відбувався напередодні Дня захисника України було делеговано представників для покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні.
Народний аматорський ансамбль української пісні «Світанок», народні музики «Шарварок», дитячий танцювальний гурт «Глорія», солісти-вокалісти дарували глядачам 2-х годинну концертну програму. Завдяки творчому, дружньому колективу Сорокського сільського будинку культури, котрі згуртували коло себе аматорів народного мистецтва, була представлена концертна програма «…І мого дитинства світ», підготовлена художнім керівником Будинку культури Оксаною Вергелес. Лейтмотивом свята стала тема рідної землі, малої Батьківщини, матері та родини.
Заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Трохимець і директор Центру культури, мистецтва та естетичного виховання Микола Романов звернулись до усіх присутніх зі словами вдячності за розуміння й підтримку великої мистецької справи – Фестивалю творчості сіл нашої громади. Побажали миру, злагоди, добра та достатку.

Leave a reply