У громаді утворено Інклюзивно-ресурсний центр

У громаді утворено Інклюзивно-ресурсний центр

Дане рішення було ухвалено сьогодні на 10 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання. Центр створений з метою надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, які проживають (навчаються) на території Іллінецької  міської територіальної громади, та забезпечення їх права на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.  Функціонування цього закладу дасть можливість забезпечити психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, надання таким діткам психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами.  Координуватиме роботу Інклюзивно-ресурсного центру управління освіти Іллінецької міської ради. Директор закладу буде призначатися на конкурсній основі. Його діяльність  забезпечуватимуть фахівці, котрі мають вищу педагогічну (психологічну) освіту : вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи (сурдопедагоги, олігофренопедагоги, тифлопедагоги), практичні психологи, вчитель-реабілітолог, а також медична сестра, бухгалтер та господарсько-обслуговувальний персонал.

Другим питанням порядку денного сесійного засідання було “Про ліквідацію комунального закладу «Іллінецький методичний центр закладів освіти». Депутати міської ради ухвали рішення ліквідувати цей заклад, оскільки у системі комунальних закладів міської територіальної громади є комунальний  заклад “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Іллінецької міської ради, утворений рішенням 53 сесії міської ради 8 скликання від 20.10.2020 №1459. Варто зауважити, що комунальний заклад «Іллінецький методичний центр закладів освіти» в кінці грудня 2020 було вилучено з оперативного управління та господарського відання Іллінецької районної ради з комунальної власності сіл, селищ, міста Іллінецького району та  передано в комунальну власність міської територіальної громади. Відповідно до Закону України “Про повну загальну середню освіту” ще до 1 вересня 2020 року Іллінецька районна рада мала б своїм рішення реорганізувати його у Центр професійного розвитку педагогічних працівників, що не було зроблено у встановлені законодавством терміни. 

Також депутати за клопотанням директора підприємства Тетяни Дяченко ухвалили рішення про ліквідацію Комунального підприємства «Іллінціфарм» Іллінецької міської ради та затвердили склад ліквідаційної комісії.

Міський голова подякував представникам депутатського корпусу за плідну конструктивну роботу та привітав  депутатів міської ради, котрі відзначали день народження у міжсесійний період.

 

                                                  

Leave a reply