У м.Іллінці та Іллінецькому районі зареєстровано випадки заволодіння коштами громадян похилого віку шляхом обману

У м.Іллінці та Іллінецькому районі зареєстровано випадки заволодіння коштами громадян похилого віку шляхом обману

Шановні іллінчани!

За інформацією Іллінецького відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, у м. Іллінці та на території Іллінецького району невстановлені особи в нічну пору доби телефонують громадянам похилого віку на стаціонарні телефони !!!! та представившись близьким родичем (сином, донькою, онуком тощо), повідомляють, що у них виникли проблеми з поліцією (потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, потрібні кошти на «вирішення» проблем, лікування і т.п.) і, шляхом обману та зловживання довірою, заволодівають грошовими коштами.
Також, одна із поширених схем шахраїв – «вирішення проблем з правоохоронними органами». Непоодинокі випадки дзвінків, у яких шахраї повідомляють потерпілому про те, що його близькі родичі, знайомі, друзі стали учасниками злочинних дій і затримані працівниками поліції. Здебільшого, дзвінок лунає посеред ночі, аби людина ще не чітко усвідомлювала, що відбувається, при цьому зловмисники імітують голос людини, яка начебто потрапила в біду. Вони повідомляють, що існує можливість залагодити ситуацію, щоб уникнути передбаченої законом суворої відповідальності, і вимагають передати особисто, переказати чи залишити у визначеному місці значну суму грошових коштів. На роздуми злочинці майже не залишають часу і наполягають на негайному прийнятті рішення про порятунок близьких від неіснуючої проблеми.
Для прикладу, до Іллінецького відділення поліції надходили звернення громадян наступного змісту:
про те, що 13.08.2019 року близько 00:00 години до жительки м. Іллінці зателефонував невідомий чоловік, який представився її сином та повідомив що потрапив у ДТП і йому терміново потрібні грошові кошти, після чого жінка передала невідомій особі грошові кошти у сумі 3000 гривень та 500 доларів США.
про те, що 11.08.2019 року близько 01:00 год. невідомий чоловік зателефонував до жительки м. Іллінці, представився онуком потерпілої та повідомивши що у нього проблеми, заволодів грошовими коштами останньої у сумі 1000 доларів США та 4000 грн.
про те, що 18.08.2019 року у період часу з 04:30 год. до 07:10 год. невідома особа чоловічої статі зателефонувала до жительки м. Іллінці та представившись її сином, повідомив що у нього проблеми і для їх вирішення йому потрібні грошові кошти, після чого заволодів грошовими коштами у сумі 32 000 грн, 2000 доларів США та 875 євро.
Тож аби не стати черговою жертвою шахраїв Іллінецьке відділення поліції застерігає громадян не робити поспішних вчинків та дотримуватись елементарних правил безпеки, а у разі виникнення схожих чи аналогічних ситуацій прохання НЕГАЙНО звертатись на спецлінію «102» або до Іллінецького відділення поліції за телефоном: 2-10-02, а також телефонувати родичам для встановлення їх місця перебування.

Leave a reply