У м.Іллінці встановлено пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку

18 липня у нашому місті лунало невмируще Шевченківське слово, адже цього дня Іллінецька міська об’єднана територіальна громада мала гарний привід для свята – відбулось урочисте відкриття пам’ятника українському письменнику, художнику, мислителю, вірному сину нашого народу – Тарасу Григоровичу Шевченку.
На відкриття пам’ятника завітали почесні гості – голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова Іллінецької районної державної адміністрації Андрій Лисак, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар,  засновник ТОВ «Люстдорф» Олег Васильєв, керівник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий. Віддати шану українському патріоту, митцю могутньої творчої сили, співцеві волі народної прийшли представники різних професій, жителі міста та сіл нашої громади, творча інтелігенція, молодь, люди похилого віку.
До всіх присутніх з вітальним словом звернувся Ілінецький міський голова Володимир Ящук, з ініціативи якого й було встановлено пам’ятник Великому Кобзареві. Володимир Миколайович подякував усім, хто підтримав та долучився до цієї гарної справи. У своєму виступі він наголосив: «Завдячуючи реформі децентралізації ми змогли зробити все те, що сьогодні є в нашій громаді, зокрема, й втілити в життя мрію багатьох іллінчан про встановлення пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в нашому місті. Оскільки  без фінансового ресурсу, який отримала наша громада з впровадженням децентралізації, ми б мали набагато менші можливості, а наразі розвиваємо та розбудовуємо нашу громаду, дбаємо про те, щоб місто й села були красивими, комфортними, сучасними. Сьогодні справді важливий день, який ввійде в історію нашої громади, тож вітаю всіх з цим святом, зичу миру й добробуту нашій Україні, добра й любові кожній родині».
Вітаючи жителів Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади зі встановленням монумента голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив: «Сьогодні не просто відкриття пам’ятника, цей день має великий символічний зміст, адже це духовна скарбниця, яка відсилатиме нас до першоджерел ідентичності нашого народу. Дуже тішить, що такі чудові площі відкриваються не лише в обласних центрах, а й в районах і об’єднаних громадах. Завдяки бюджетній децентралізації, яка сьогодні дає конкретні результати і у людей змінюється відношення до власної території. Головне завдання влади не керувати, а створити комфортне середовище для креативної молоді, творчої інтелігенції, бізнесу, пенсіонерів та всіх людей, аби вони не просто прожили своє життя, а якісно та повноцінно. І кожен крок, який дає можливість відновлювати почуття українства та духовності заслуговує на дуже велику повагу».
Зі знаменною подією іллінчан привітали голова районної державної адміністрації Андрій Лисак та президент Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік.
Під час виконання народним аматорським хоровим колективом «Вінок Поділля» Центру культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради безсмертного твору поета «Реве та стогне Дніпр широкий» пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку було урочисто відкрито. Учасники урочистого зібрання поклали квіти та корзини до його підніжжя.
Відкриття пам’ятника супроводжувалось виступами працівників культури, аматорів самодіяльного мистецтва, дітей, які декламували вірші та уривки з поем Тараса Шевченка, виконували музичні композиції за мотивами творів Кобзаря. Так поетичне слово іллінчанам дарували: Влад Маслянко, Артем Білозор, Кіра Капустіна, Альона Орендочка, Валентина Брижак, Леонід Шеревера. Музичні твори виконали вокалісти Галина Лисогора та Олег Когут, бандуристка Анастасія Тихонюк.
Окрасою свята став проникливий виступ заслуженого артиста України, бандуриста, палкого пропагандиста Шевченкового слова Тараса Силенка. 
Загалом процес реконструкції площі, підготовка місця для встановлення пам’ятника розпочався 2 місяці тому. Роботи проводились за кошти місцевого бюджету та за фінансової підтримки ТОВ «Люстдорф». Долучилось до облаштування площі й державне підприємство «Іллінецьке лісове господарство». 
Досить символічним та продуманим є місце, де встановлено пам’ятник. Можна сказати, що це своєрідний культурно – історичний квартал в Іллінцях, у якому розташовані – пам’ятка архітектури, Свято-Воскресенський Собор, збудований у 18 столітті, будинок купця Манова, де нині функціонує Іллінецька дитяча музична школа, Меморіал Слави загиблим воїнам, які захищали рідну державу та життя її громадян в різні історичні епохи. Неподалік розташований Іллінецький державний аграрний коледж, на базі якого вже не один рік діє Літературна студія «Слово». Його учасники захоплюються літературою, пишуть вірші, постійно проводять поетичні конкурси та літературні зустрічі. Оскільки пам’ять про великого українського митця, з розумінням значущості його поетичних рядків, відданості рідній землі є важливим елементом комунікативної стратегії, спрямованої головним чином на молоде покоління, було прийнято рішення у даному кварталі облаштувати площу, спорудивши пам’ятник Т.Г. Шевченку, установивши міні платформу – майданчик для виступів, зелену алею з клумбами та лавками.
Наразі реконструкція площі триває, роботи заплановано завершити до Дня Незалежності України. По завершенню оновлення їй буде присвоєно назву – площа Тараса Шевченка. Сподіваємось, що площа Тараса Шевченка стане не лише окрасою нашого міста, місцем вшанування пам’яті Великого Кобзаря, а й творчим майданчиком, де іллінчани, зокрема молодь, проводитимуть поетичні конкурси та інші культурно-просвітницькі заходи.

Leave a reply