У рамках святкування Дня вишиванки у нашій громаді пройшов мистецький фестиваль родинної творчості «Родинна співоча толока»

У рамках святкування Дня вишиванки у нашій громаді пройшов мистецький фестиваль родинної творчості «Родинна співоча толока»
Цей мистецький проєкт, ініційований комунальним закладом “Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради” з-за підтримки управління культури міської ради, стартував в онлайн-режимі у Міжнародний день сім’ї.
А фінал було проведено офлайн перед міським Будинком культури. У концертній програмі взяли участь родинні і сімейні дуети, тріо, квартети та ансамблі. Адже саме в родині людина робить свої перші кроки, звідси виходить у широкий світ. У свідомості кожного українця поняття родини жило як основа буття. І своє ставлення до сім’ї, до родини, українці висловлювали в народній пісні.
Саме “Родинна співоча толока” дала змогу усім талановитим родинам, обдарованим кумам і сусідам-співакам, музикантам, колективам сіл Іллінецької громади заспівати на повний голос.
Свято розпочалося дефіле в українських костюмах, тематичною піснею «Ой зійдімося роде» у виконання учасників фестивалю та хореографічною композицією у виконанні танцювального колективу «Санлайф» Іллінецькоі дитячої музичної школи.
Чарували глядачів своїми піснями родинні гурти з сіл Романово-Хутора, Бабина, Іллінецького, Павлівки, Хрінівки, тріо і дуети сестер з братами. Одним словом – рідня!!!
Народний аматорський хор ім.В.Іжевського «Вінок Поділля» (керівник Геннадій Сєргеєв, концертмейстр – Юрій Денисюк) подарував присутнім три – «Вишивала я», «Вітре буйний», котру виконала талановита солістка Галина Лисогора, «У нашому краї цвітуть рушники».
З вітальними словами до учасників свята звернулися Ніна Джус, провідний методист з вокально-хорового мистецтва Вінницького обласного центру народної творчості та Юлія Весна, начальник управління культури Іллінецької міської ради.
«Ця співоча толока була зіткана з добра і щирості, з любові і зворушливості. Кожен колектив виділявся своєю харизмою, своєю історією, яка занесена до родинної хроніки Іллінеччини».
Найкращі творчі родини були нагороджені цінними подарунками. Усі учасники фестивалю отримали дипломи управління культури міської ради та комунального закладу “Центр культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради”.
За багаторічну творчу діяльність, вагомий особистий внесок у збереження і популяризацію традиційної народної народної культури рідного краю директора комунального закладу “Центр культури, мистецтв та естетичного виховання міської ради”, режисера та організатора цього заходу Миколу Романова було вручено Подякою Вінницького обласного центру народної творчості.
Разом із іллінчанами виступи родинних колективів нашої громади із задоволення послухали міський голова Володимир Ящук, заступники міського голови Олег Дмитрик та Людмила Трохимець.
Усі, хто у цей день завітали на фестиваль родинної творчості, мали можливість переглянути книжково-ілюстративну виставку “Вишиванка – душа народу”, котру підготували працівники міської мультимедійної бібліотеки, та помилуватися вишитими сорочками майстрині-вишивальниці Валентини Лапчук, представленими на її персональній виставці.
Leave a reply