У с.Василівка відбулись загальні збори громадян за місцем проживання

У вівторок, 2 квітня, у Василівці відбулися збори громадян за місцем проживання. Як завше жителі Василівського старостинського округу взяли активну участь у їх проведенні, що ще раз свідчить, що сільчани старосту поважають і підтримують, й людям небайдужа доля своєї малої батьківщини. На сході села були присутні Іллінецький міський голова Володимир Ящук та його заступники – Олег Дмитрик, Людмила Трохимець, голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Любаревич, начальник Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Віктор Матящук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Бурдельна, начальник управління освіти міської ради Світлана Крот, начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку міської ради Тетяна Герман, в.о.старост міської ОТГ, головний лікар комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Олександр Бабушок, представник СО “Іллінецькі електричні мережі”.
Розпочався схід зі звіту в.о. старости Василівського старостинського округу Петра Гринчука, який розповів про те, що було зроблено в 2018 році, поінформував про джерела наповнення бюджету, використання бюджетних та спонсорських коштів, навів загальні статистичні дані. Свій виступ Петро Васильович супроводжував фотозвітом.
До складу Василівського старостинського округу входять три населені пункти – села Василівка, Кабатня, Талалаївка. Загалом проживає 450 жителів. На території старостинського округу функціонують: школа, ФАП, будинок культури, бібліотека. Господарську діяльність здійснюють 2 фермерські господарства та 4 приватні підприємці.
До об’єднання бюджет громади складав в середньому 400 тисяч гривень і на програми розвитку коштів практично не було. На сьогоднішній день все докорінно змінилось. За 2018 рік бюджет по доходах склав 1 млн 292 тисячі гривень, по видатках – 1 млн 734 тисяч гривень. 
Якщо основним джерелом наповнення бюджету до об’єднання була плата за землю, то після об’єднання – це податок з доходу фізичних осіб. Петро Васильович зауважив, що для села 2018 був роком культури. За значної фінансової підтримки фермерського господарства «Агро-1», коштів, виділених з бюджету Іллінецької міської ОТГ, було проведено капітальний ремонт сільського будинку культури та бібліотеки, облаштовано систему опалення, встановлено сучасний твердопаливний котел. Придбали музичну апаратуру, стільці для глядацького залу, комп’ютерну техніку, меблі. 
Коштів з бюджету на закупівлю дров для будинку культури у минулому році практично не витрачали і вже майже на 80% забезпечили власними силами даний заклад паливом на наступний рік. Такий же запас дров на опалювальний період 2019 -2020 років заготовлено вже й для школи. За кошти фермерського господарства «Агро-1» було придбано водяний насос, труби та проведено ремонт водогону й електроплити для приготування їжі. На цей рік заплановано капітальний ремонт одного з корпусів навчального закладу.
Дуже багато зроблено у напрямку благоустрою сіл старостинського округу: впорядковано вулиці, громадські місця, наведено порядок на кладовищах, розчищено придорожні лісосмуги, організовано збір та вивіз сміття. Цими питаннями опікуються два працівники з благоустрою КП «Добробут» міської ради. Ніколи не відмовляють у допомозі й керівництво фермерського господарства «Агро – 1».
У минулому році спільними зусиллями міської ради та фермерського господарства «Агро-1» було відновлено автобусне сполучення по маршруту Іллінці-Василівка. Автобус курсує тричі на тиждень.
Найбільш болюче питання в кожному селі – це дороги. Однак поступово й ця проблема вирішується. Висипано дорогу по вулиці Прибережна, залишилось її підсипати мілким щебенем. Частково проведено ямковий ремонт доріг по вулицях Володі Мазура, Центральна, Люсі Яворської, Партизанська, а також ямковий ремонт частини дороги з асфальтним покриттям у напрямку Іллінці – Василівка.
Петро Васильович зауважив, що за два роки у селах старостату будуть відремонтовані всі дороги.
Продовжуватимуться роботи з будівництва мереж вуличного освітлення. У 2019 році планується провести освітлення вулиць Першотравнева, Гагаріна в с.Кабатня, Володі Мазура, Люсі Яворської, Прибережної в с.Василівка.
Після звіту в.о. старости слово взяв голова районної державної адміністрації Андрій Лисак. Він розповів про досягнення соціально-економічного розвитку області та району за останні роки, про важливі соціальні проекти, які було реалізовано. Андрій Романович наголосив, що внаслідок можливостей та переваг, які отримали ОТГ у процесі децентралізації, суттєво покращується інфраструктура населених пунктів, матеріально-технічна база закладів соціальної сфери, проводяться капітальні ремонти. Відкриття оновленого сільського будинку культури – чергове свідчення успіхів реформи децентралізації, ініційованої  чинною владою.
Іллінецький міський голова Володимир Ящук розповів присутнім про досягнення ОТГ та про перспективні напрямки розвитку в 2019 році.
Далі присутні мали можливість задати питання. які їх найбільше турбують. Звертались вони щодо призначення пенсій та житлових субсидій, змін у порядку сплати за електроенергію.

Leave a reply