У селі Борисівка відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини

У селі Борисівка відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини
Сьогодні розпочала роботу новозбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Борисівка. Урочисто відкрили медичний заклад первинного рівня голова облдержадміністрації Сергій Борзов, директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна, голова районної державної адміністрації Богдан Кузнец, Іллінецький міський голова Володимир Ящук. Сергій Борзов оглянув приміщення лікувального закладу та його медичне оснащення, поспілкувався з керівництвом КП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” міської ради, медичними працівниками амбулаторії та пацієнтами закладу.
Реалізовано цей проект за державні кошти у співфінансуванні з бюджету Іллінецької ОТГ. Задля підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості держава виділила на будівництво амбулаторії 8,7 млн грн і майже 1 млн грн – Іллінецька міська рада.
Збудована за сучасними будівельними стандартами та обладнана новітнім медичним устаткуванням, амбулаторія обслуговуватиме 4,6 тисячі мешканців Іллінецької громади. Це жителі сіл Красненьке, Лиса Гора, Борисівка та мікрорайону «Варварівка» м. Іллінці. Працюватимуть у закладі охорони здоров’я два сімейних лікаря та три середні медичні працівники.
Очільник області акцентував особливу увагу на телемедичному обладнанні, яким оснащено амбулаторію. Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями чи в онлайн режимі.
За словами Сергія Борзова, телемедичне консультування використовується для надання вчасної та адекватної медичної допомоги пацієнту, а також для інтерпретації знімків та інших зображень, зафіксованих цифровими носіями, до прикладу, рентгенологічні знімки чи дані ЕКГ.
«Телемедицина – це значний крок вперед у покращенні якості надання медичних послуг, адже діагноз можна поставити блискавично, не втрачаючи дорогоцінний час. Це змога пацієнтам із найвіддаленіших куточків Вінниччини отримати кваліфіковану медичну допомогу. Застосування телемедичного обладнання дозволяє медикам оперативно приймати рішення, знімати кардіограму та інші важливі показники життєвого стану, які є особливо важливими при серцево-судинних хворобах», – підкреслив Сергій Борзов.
Посадовець зауважив, що в новозбудованій амбулаторії є всі умови, щоб обладнати власну лабораторію для необхідних досліджень. Амбулаторія забезпечена санітарним автомобілем. Окрім того, в будівлі передбачено житлове приміщення для одного сімейного лікаря.
Медики продемонстрували голові ОДА алгоритм дій під час телемедичних онлайн консультацій – кардіограму, яку зробив місцевий лікар, миттєво надіслали фахівцю-кардіологу по телемедичній мережі. Така система забезпечує сучасний зв’язок між лікарями первинної медичної допомоги та фахівцями вторинної і третинної ланок і дає можливість спільно напрацювати рекомендації по лікуванню.
Як зазначив Іллінецький міський голова Володимир Ящук, нова сучасна амбулаторія розширить можливості медичного консультування та надання якісних медичних послуг жителям громади, адже люди мають отримувати кваліфіковану медичну допомогу за будь-яких умов.
Leave a reply