У селі Павлівка відкрито стелу пам'яті захиснику України Сергію Небожаку

8 травня у селі Павлівка відбулось урочисте відкриття меморіальної стели захиснику України Сергію Небожаку, який загинув, виконуючи свій військовий обов’язок в зоні АТО. З лютого 2015 року Сергій був мобілізований до лав Збройних Сил України та захищав незалежність і суверенітет України на Сході нашої держави. Маючи відповідний військовий досвід, усвідомлюючи наскільки важливо сформувати професійну армію для протистояння ворогу, він продовжив військову службу за контрактом. Загинув наш земляк під час виконання бойового завдання у серпні 2016 року поблизу м.Волноваха Донецької області.

Меморіальну стелу встановили у священному для всіх жителів села місці, де зберігається пам’ять про захисників та визволителів Павлівки, про загиблих односельчан у роки Другої світової війні – на території Меморіалу Слави. Ініціювала виготовлення та встановлення меморіальної стели в.о.старости Людмила Білоус, силами жителів Павлівки було проведено його облаштування.

Вшанувати пам’ять Сергія Небожака прийшли чимало його односельчан, рідні та друзі, керівники Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади, керівники району, учасники АТО, представники Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату, діти та молодь.

З великoю гoрдiстю i з глибoким сумoм розповіла про Сергія Небожака в.о. старости Людмила Білоус. Вона сказала, що жителі села пишаються своїм земляком, що для них він назавжди залишиться Героєм, адже захищаючи рідну землю, він віддав найдорожче – життя.

Зі  словами подяки за сина, чоловіка, батька, справжнього воїна, захисника України звернувся до родини  – матері Катерини Йосипівни, дружини Оксани Сергіївни, синів Дмитра та Максима, Іллінецький міський голова Володимир Ящук.

«Розумію, що ваш біль нічим не загоїш, що це непоправна втрата для  мами, дружини, синів, однак сьогоднішня подія – підтвердження того, що подвиг Сергія не забутий. До списку героїв минулої війни на цьому Меморіалі додалось ім’я Героя війни, котра триває сьогодні, бо у найважчий для нашої країни час Сергій, як і колись його діди-прадіди, став на захист своєї держави, на захист кожного з нас.  Ім’я Сергія Небожака, імена усіх наших хлопців-іллінчан, котрі віддали своє життя за Батьківщину, увійде в історію сучасної України. Саме на їх прикладі виховуватимуться майбутні покоління. Тож наш святий обов’язок зробити все, аби зберегти пам’ять про наших земляків».
Володимир Миколайович привітав усіх учасників мітингу-реквієму з Днем пам’яті та примирення, Днем Перемоги, побажав рідним загиблого та всім присутнім міцного здоров’я, добра, достатку та мирного неба над Україною.

Заступник голови райдержадміністрації Валентина Поїзд висловила щирі співчуття рідним та друзям загиблого, наголосивши, що таких героїв сьогодення, як Сергій Небожак, будуть завжди пам’ятати, адже вони – яскравий приклад того, як потрібно любити і захищати свою державу.

Хвилюючим моментом урочистого заходу стало відкриття меморіальної стели. Не могли стримати сліз усі присутні, коли також зі сьозами на очах знімали полотно з меморіальної  дошки  мама  і сини Сергія.

Настоятель церкви Святого Димитрія УПЦ КП отець Володимир освятив пам’ятний знак. Спільною молитвою та хвилиною мовчання пом’янули Сергія Небожака та усіх жителів села, полеглих  у  роки Другої світової війни, воїнів, які загинули на сході України.

Багато теплих слів було сказано  цього дня про Героя. Його  рідні,  друзі, бойові побратими  згадували про нього як про прекрасну людину, надійного товариша, доброго і люблячого батька та сина.

Меморіальна стела в рідному селі на роки залишиться нагадуванням всім майбутнім поколінням про героїчний життєвих шлях патріота України – Сергія Небожака.

 

Leave a reply