У селі Жорнище буде музей старожитностей, народного мистецтва та ремесел

Перебуваючи у відпустці, вражений роботами майстрів гончарства та тією атмосферою, яка панувала під час проведення пленеру гончарів у Жорнищах, вбачаючи в таких заходах шлях до відродження народних ремесел, прищеплення молодому поколінню любові та поваги до традицій рідного народу, житель села Жорнище, козак Українського Реєстрового Козацтва,  учасник АТО, який з перших днів агресії Російської Федерації на Сході нашої держави разом з сином Андрієм захищає незалежність та суверенітет України, Василь Володимирович Вовченко подарував комунальному закладу «Центр культури, мистецтва, естетичного виховання» міської ради  будинок з метою створення в селі  музею старожитностей, народного мистецтва та ремесел імені  Олександра Ганжі.

Як розповів Василь Володимирович, його дід по маминій лінії Вапельник Аврам Олександрович, дядько Володимир Аврамович були гончарами. Та й взагалі раніше село славилось майстрами гончарного ремесла. Тож хотілось, щоб пам’ять самобутнього народного майстра художньої кераміки  Олександра Ганжі жила, щоб сучасне покоління – діти та молодь, мали можливість познайомитись з цим мистецтвом, спробувати свої сили й можливо продовжити навчання в цьому напрямку, щоб відродилась слава Жорнищ як гончарного краю.

Директор Центру культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради  Микола Романов, в.о. старости сіл Жорнище, В’язовиця, Шевченкове Оксана Письменна подякували Василю Вовченку, наголосивши, що створення Музею, відродження справи всього його життя,  стане найкращим пам’ятником Олександру Дорофійовичу Ганжі. Також вони запевнили, що докладуть усіх зусиль, аби втілити в життя цей проект.

 

 

Leave a reply