У закладах освіти об'єднаної громади пролунав Перший шкільний дзвінок

1 вересня в закладах загальної середньої освіти розпочався новий навчальний рік в звичайному для школярів форматі, але в нових умовах. У зв’язку з пандемією COVID-19 в школах та дитячих садочках громади, виконано низку протиепідемічних та профілактичних заходів. Зокрема навчальні заклади забезпечені безконтактними термометрами, дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту. Також спеціально відведені приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу, навіть розроблені спеціальні маршрути, якими діти рухатимуться протягом дня.
До Дня знань у рамках Програми Президента України «Велике будівництво» завершено капітальний ремонт найбільшого навчального закладу громади – Іллінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2». Ступаючи на шкільне подвір’я, діти із захватом дивились як змінилась їхня школа. Тепер вона справжня красуня – яскрава, різнокольорова, сучасна. Значну роботу проведено в усіх закладах освіти громади, щоб до початку нового навчального року вони були підготовлені належним чином.
Після тривалої перерви учні й учителі з особливим настроєм поспішали на перший урок, адже вже скучили за шкільною атмосферою, живим спілкуванням, своїми наставниками та вихованцями. Святкових урочистостей у тій формі, як ми звикли бачити, у школах не було. Заходи проходили переважно у класах.
Для першокласників святкова лінійка все ж відбулась. Педагогічні колективи та батьки подбали, щоб незважаючи на карантинні обмеження, цей день став незабутнім для найменших учнів та для одинадцятикласників. Малеча брала участь у цікавих конкурсах, квестах , й навіть казкові герої завітали на шкільні подвір’я. Від міської ради у подарунок першокласники отримали папки з книгами та розмальовками.
Хвилюючі емоції переповнювали одинадцятикласників, їх батьків та класних керівників. 2020-2021 навчальний рік для них – вирішальний, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Адже через рік вони розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб творити свою державу.
З нагоди початку навчального року старшокласники міських загальноосвітніх шкіл №1 та №3 підготували флешмоби, запальні, драйвові, як і сама молодість.
Перший дзвоник запросив усіх школярів до оновлених класних кімнат на перший урок. За шкільні парти сів 2241 учень, з них 190 першокласників. Для молодших школярів у кожній зі шкіл створено сучасний освітній простір відповідно до вимог Нової української школи: продумано дизайн класів, закуплено нове навчальне обладнання, дидактичне та методичне забезпечення, мобільні одномісні парти та стільці, новітні програмні та технічні засоби навчання: мультимедійні комплекси, плазмові телевізори, ноутбуки, копіювальну техніку.
Навчальний рік розпочато. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

Leave a reply